dd5bbd0e19c8cab382e015434b8c6406 preview w440 h290 - У СІЗО житомирської «вісімки» виявили камери без ремонту, кишкову паличку та нестачу постільної білизни, - прокуратура

Прокуратура області вимагає покарати посадовців за порушення прав ув’язнених, яких утримують у слідчому ізоляторі житомирської тюрми №8.

Про це 2 серпня Житомир.info повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Зокрема, за результатами нещодавньої перевірки прокуратурою області внесено три документи реагування керівникам слідчого ізолятору при державній установі «Житомирська установа виконання покарань (№ 8)», Центрального міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції, державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» з вимогою усунення виявлених порушень та притягнення винних осіб до відповідальності», — поінформувала прес-служба з посиланням на начальника відділу прокуратури області Сергія Костюка.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - У СІЗО житомирської «вісімки» виявили камери без ремонту, кишкову паличку та нестачу постільної білизни, - прокуратура

За даними начальника відділу, нещодавно контролюючі органи провели комплексну перевірку в СІЗО житомирської тюрми №8.

«Установлені численні порушення вимог кримінально-виконавчого законодавства та прав ув’язнених. Зокрема, адміністрацією СІЗО допущені грубі порушення вимог Закону України «Про попереднє ув’язнення» щодо забезпечення належного порядку тримання ув’язнених та нагляду за ними. Так, працівники оперативного відділу установи не виконують у повному обсязі вимоги законодавства щодо роздільного тримання окремих категорій в’язнів, запобігання потрапляння до них заборонених предметів тощо», — назвав порушення Сергій Костюк.

Прокурор зауважив, що особливу увагу під час перевірки було приділено стану медичного забезпечення в’язнів, який наразі потребує суттєвого та невідкладного покращення.

«Значне розукомплектування медичної частини установи, незавершеність документального оформлення обігу та обліку медичних препаратів, виявлені під час перевірки, негативно впливає на якість і своєчасність надання медичної допомоги, здійснення профілактичної діяльності», — констатував керівник структурного підрозділу.

Він також навів й інші факти. Зокрема, виявлені суттєві порушення прав ув’язнених на належні комунально-побутові умови (відсутність необхідної кількість постільної білизни, зношеність кухонного обладнання та інвентарю, необхідність ремонту окремих камер та службових приміщень) (виділено редакцією). Недотримання режиму дезінфекції призвело до численних випадків розповсюдження кишкових паличок у харчоблоці установи, що було виявлено фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в області.

Крім цього, прокурорами виявлені порушення вимог законодавства щодо протипожежної безпеки, у сфері охорони навколишнього природного середовища, поводження з відходами і викидами тощо.

«Усі ці, а також низка інших виявлених порушень, відображених в офіційних документах реагування, є недопустимими та потребують негайного усунення. А тому розгляд документів реагування, виконання вимог прокуратури та притягнення до відповідальності винних посадових осіб перебуває на контролі керівництва прокуратури області», — підсумував Сергій Костюк.

Нагадаємо, нещодавно прокуратура розповідала, як правопорушники в Житомирській області «відлинюють» від СІЗО.

Як повідомляв Житомир.info, 10 грудня 2016 року генпрокурор Юрій Луценко без попередження приїхав із інспекцією до Райківської виправної колонії №73 у Бердичівському районі, а пізніше звільнив керівників установи з обійманих посад.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram