6f487b54c6b871280b97a7a1a44072f9 preview w440 h290 - У сквері в центрі Житомира продовжують дорізати дерева, які заважають реконструкції

Станом на 21 вересня в Житомирі у сквері на розі вулиць Велика Бердичівська і Театральна зрізали ще кілька дерев.

Нагадаємо, більшість дерев у сквері вирізали ще на початку вересня: першими «під ніж» пішли блакитні ялини, потім зрізали липи і зараз дорізали невеликі клени, які росли на кутках скверу.

Начальник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов в коментарі Житомир.info пояснював, що був акт обстеження зелених насаджень у сквері: 13 дерев віком 30-40 років підлягають зрізуванню (5 ялин, 3 клени, 5 лип), бо знаходяться «у незадовільному та фаутному стані»; одна 40-річна липа підлягає кронуванню. Також Глазунов говорив, що вирішили зрізати не всі дерева – залишили чотири липи, щоб людям затінок був.

Депутат Житомирської міської ради від ВО «Батьківщина» Олена Розенблат, фірма якої «Фаворит ОПТ» робить реконструкцію скверу, дописом у Facebook відреагувала на обурення щодо зрізаних дерев.

«Майже кожного дня, коли буваю на об’єкті, до мене підходять люди: мешканці прилеглих будинків, постійні відвідувачі кав’ярні і запитують — чому не зрізали всі дерева. Люди не з картинок бачили ті дерева і розуміють їх реальний стан.І можливо, десь на старих фото і в чиїсь спогадах цей сквер і ті дерева виглядали інакше, але тей стан дерев, який застали ми, був саме таким як на фото….Якщо ми говоримо про реконструкцію, і про затверджений проект з новими деревами замість старих — не так вже це і погано…. Треба оновлювати наше місто … робити його сучасним і комфортним. Замість старих понівечених дерев з’являться нові. Ініціюю зміни в проекті і обов’язковий автоматичний полив. Тому що це запорука гарного живлення і здоров’я рослин», — написала Олена Розенблат.

Як повідомляв Житомир.info, пізно ввечері 24 лютого 2014 року активісти «Правого сектору» звалили з постаменту погруддя Карла Маркса,
яке було у сквері на розі вулиць Велика Бердичівська – Театральна. 14
жовтня цього ж року на постамент представники ВО «Свобода» прикріпили пам’ятну дошку отаману Остафію Дашкевичу.

У серпні 2021 року з третьої спроби провели тендер на
ремонт тротуару та скверу на вулиці Театральній: договір на 5 млн грн
уклали з «Фаворит ОПТ». Демонтажні роботи у
сквері почалися 3 вересня, завершити реконструкцію планують до кінця поточного року.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram