1a2563b9f292f170101edb745c641510 preview w440 h290 - У Вересах, які рік тому приєдналися до Житомира, святкують День села

14 жовтня, у День захисника України, свята Покрови Пресвятої Богородиці, село Вереси, що входить до складу Житомирської міської ОТГ, відзначає своє 410-річчя. Святкові заходи розпочалися вранці з богослужіння в храмі.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.

З нагоди свята управління з розвитку села Вереси спільно з управлінням культури міської ради підготувало для жителів Вересів та гостей свята тематичні фотозони, майстер-класи, дитячі розваги, інтерактивні ігри, різноманітну святкову програму, яка розпочалася із радіогазети «Моє минуле і сучасне».

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - У Вересах, які рік тому приєдналися до Житомира, святкують День села

«Адже минуле села Вереси, пов’язано із цікавими легендами та традиціями. В давнину на цих землях всюди росла дика рослина верес, яка утворювала суцільний килим зарослів і, очищаючи від них місце для проживання і землеробства, поселялися перші жителі. Існує твердження місцевих істориків, що вересівчани, як і в інших місцевостях краю, отримували прізвища від місця їх проживання. За переказами і пам’ятками старовинні Вереси почали своє заснування у західній частині теперішнього села. Вперше в історичному літописі село Вереси згадується в 1609 році. В селі налічувалось близько 500 дворів, населення майже 1500 чоловік. У 1883 на кошти прихожан в селі була побудована нова дерев’яна церква – Покрови Богородиці. До 1924 року в селі працювала трьохрічна школа, пізніше – чотирьохкласна з двома вчителями», – розповідають у міській раді та нагадують, що 27 вересня 2018 року депутати Житомирської міської ради сьомого скликання прийняли рішення про добровільне приєднання територіальної громади села Вереси Житомирського району Житомирської області до територіальної громади міста Житомира.

У пресслужбі зазначають, що від імені Житомирського міського голови Сергія Сухомлина жителів села привітав зі святом заступник міського голови Сергій Кондратюк. А свою творчість усім учасникам свята подарували естрадно-духовий оркестру «Сурми Полісся»; аматори художньої самодіяльності Будинку народної творчості с.Вереси і творчих колективів КЗ «Палац культури»; гурт ВІА «Древляни» та інші творчі колективи Житомирської міської об’єднаної територіальної громади.

Нагадаємо, з нагоди свята Покрови на пішохідній вулиці Михайлівській у Житомирі влаштували кількаденний ярмарок. Яку продукцію пропонують майстри з різних куточків України на Покровському ярмарку, дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, 13 жовтня 2019 року на вулиці Михайлівській у Житомирі влаштували «Покровське весілля» для пар зі стажем.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram