9dd2642777e92ccd2f5dde9c1ada6ce6 preview w440 h290 - У Житомирі до кінця 2021 року італійська компанія планує збудувати підприємство на території колишнього заводу «Хімволокно»

Італійська компанія «Ферпласт-Україна» вже розпочала споруджувати завод у Житомирі, міський голова Сергій Сухомлин побував на вулиці Промисловій, де оглянув початковий етап будівництва.

Про це 3 серпня повідомила пресслужба міської ради.

«Це чудове місце, яке за всіма параметрами підходить для розвитку нашого бізнесу», — каже виконавчий директор українського філіалу Вальтер Дзордан. Іноземна компанія інвестує у Житомир 10 млн євро.

«Нове виробництво – значить сотні нових робочих місць та «нове дихання» для ділянки колишнього заводу «Хімволокно», — стверджує Сергій Сухомлин.

«Ферпласт» працює в Житомирі понад 15 років, спеціалізується на товарах для домашніх тварин, має асортимент понад 2000 найменувань продукції, яка реалізовується в 85 країнах. Ідея збудувати новий об’єкт, каже Вальтер Дзордан, виникла через необхідність збільшення обсягів виробництва.

Загальна площа будівлі – близько 9 тис. м. кв. Площа земельної ділянки під будівництво – 65 тис. 132 м кв. Вже незабаром сюди з Італії прийдуть нові технології обробки металу та пластику. Пізніше працюватимуть також зі склом: тут випускатимуться нескладні у виробництві акваріуми. Спорудження та оснащення заводу коштуватиме інвестору 10 млн євро. Листопад 2021 року – місяць, коли будівництво планують завершити.

«Всі матеріали для виробництва продукції (метал, поролон, фанеру, деревину) «Ферпласт» закуповує в Україні.Деревину — тільки у сертифікованих лісових господарствах: обов’язковим є сертифікат з відновлення лісів. «Ми в місяць використовуємо 800 м куб. сосни, бо маємо великий асортимент продукції з дерева. На проспекті Миру у Житомирі знаходиться цех з обробки деревини», — розповідають представники компанії.

Міська рада нагадує, що понад 20 років землі колишнього заводу «Хімволокно» не розвивалися, бо знаходилися у державній власності, під управлінням Фонду держмайна.

«Більше ніж 20 років податок на землю місту не надходив, заборгованість величезна. Депутати збиралися на позачергові сесії, підключали і голову обласної адміністрації через суперечки з Фондом держмайна. Було багато приводів для анулювання акту постійного користування землею», — говорить Сергій Сухомлин

Тепер ці землі використовуватимуть ефективно, а до бюджету громади надходитиме податок за оренду землі.

«Поруч – інші підприємства. Тут всі комунікації. Два роки тому ми збудували тролейбусну лінію для того, щоб сюди заходили інвестори, отримували ділянки і розвивали Житомир. Через рік-півтора вся земельна ділянка колишнього заводу «Хімволокно» буде заповнена новими виробництвами», — запевняє Сергій Сухомлин.

Міськрада нагадує, що незабаром у промисловій зоні споруджуватимуться ще два заводи – з виробництва будівельних матеріалів та патронний, земельну ділянку під будівництво якого сесія вже виділила.

Нагадаємо, позачергова сесія міської ради 29 березня цього року прийняла рішення щодо затвердження документації із землеустрою та надання права користування земельною ділянкою 6,5 га компанії «Ферпласт» (ТОВ «Житочі»).

610a3ffa55091 original w859 h569 - У Житомирі до кінця 2021 року італійська компанія планує збудувати підприємство на території колишнього заводу «Хімволокно»

Скріншот з кадастрової карти

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2020 на позачерговій сесії Житомирської міської ради депутати проголосували за припинення ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» права постійного користування земельною ділянкою на вул. Промислова, 1/154 й після цього розглянули питання щодо надання юридичній особі дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за цією адресою площею 8 га приватному акціонерному товариству «Житичі», заснованому італійцями. Тоді ж мер Сергій Сухомлин пояснював, що компанія «Ферпласт» вже купила обладнання та приміщення на заводі хімічного волокна і хоче побудувати новий завод.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram