a651648c927b5d409dac852319738f12 preview w440 h290 - У Житомирі київська фірма досліджує парк Гагаріна: встановлюють межі природно-заповідного фонду

На території житомирського парку імені Гагаріна проводяться науково-дослідні роботи з визначення меж природно-заповідного фонду.

Про це йшло 18 червня на черговому засіданні виконкому Житомирської міської ради під час розгляду питання про зміни до фінансового плану КП «Парк». Які зміни вносяться до фінплану комунального підприємства, озвучив його очільник Ігор Леонченко.

«Просимо внести такі зміни до фінансового плану на 2021 рік: з доходів знімаємо 76 тисяч: 24 тисячі – по платних послугах громадського туалету – він безкоштовний, і 52 тисячі – з атракціонів. Таку ж суму – 76 тисяч – знімаємо з витрат за рахунок оренди атракціонів: зняли «Лабіринт». Далі: додаємо 111 тисяч на науково-дослідну роботу з визначення меж природно-заповідного фонду по парку Гагаріна і додаємо 9,3 тисяч в доходи. Це різниця: знімали з озеленення і добавляли безкоштовні послуги громадського туалету – утримання. Без змін фінрезультатів», – зазначив директор КП «Парк» Ігор Леонченко.

У коментарі Житомир.info Ігор Леонченко детальніше розповів про науково-дослідні роботи з визначення меж природно-заповідного фонду в парку Гагаріна.

«Землі, на території яких знаходяться парк Гагаріна, тобто які перебувають у користуванні КП «Парк», належать до так званого природно-заповідного фонду. Це комплекс земель, на яких ростуть рідкісні рослини, де є певні види фауни. Території природо-заповідного фонду жорстко захищаються законом. Тож на сьогодні необхідне чітке визначення границь цього природо-заповідного фонду. Землі природо-заповідного фонду можуть не співпадати з землями, які перебувають у користуванні КП «Парк». Тому, для того, щоби визначити оці межі природо-заповідного фонду, спочатку, за законом, потрібно провести науково-дослідну роботу, яка має дати відомості про флору, фауну – визначити, де знаходяться рідкісні види рослин, які захищаються законом, те ж стосується і фауни. Плюс ця робота повинна включати так зване зонування, функціональне зонування території парку Гагаріна, де повинна бути експозиційна зона, яка повинна включати спадщину Шодуара і ті рідкісні дерева, які лишилися після барона де Шодуара. Це комплексна робота. Після того, як її зроблять, на неї накладатиметься ще одна робота – безпосереднє визначення меж природо-заповідного фонду безпосередньо на території парку. Ще раз наголошу, що територія природо-заповідного фонду жорстко захищається законодавством, і там не можна здійснювати ніяких нових видів капітальних робіт, капітального будівництва. Тож це має ще й функціональне значення», – пояснив Ігор Леонченко.

Тендер на проведення науково-дослідних робіт з визначення меж природно-заповідного фонду з пропозицією трохи більше як 90 тис. грн виграла київська фірма. Роботи з визначення меж уже розпочалися.

«Ми провели тендер. Була закладена вказана сума – 111 тисяч. У результаті тендеру сума зменшилася до 93 тисяч. Виграла київська організація. Вже приїздили землевпорядники і науковці. Робота йде. Очікується, що орієнтовно через місяць-півтора науково-дослідна робота буде готова. Однак вона ще має пройти погодження з екологами, а вже потім буде розроблятися безпосередньо проєкт меж природно-заповідного фонду», – зауважив директор КП «Парк».

Також Ігор Леонченко прокоментував тезу про зміни до фінаплану, внесені через відсутність атракціону «Лабіринт».

«На дитячому майданчику в парку Гагаріна був орендований атракціон «Лабіринт». Зараз там порожній огороджений майданчик», – уточнив Ігор Леонченко.

Нагадаємо, навесні 2021 року в житомирському парку імені Гагаріна презентували проєкт, який переміг у конкурсі на грант міського голови в 2020 році. За 25 тисяч гривень в парку встановили 10 табличок з QR-кодами, які розповідають про Івана де Шодуара, а також про рослини, що висаджені на алеях.

Як повідомляв Житомир.info, мер Житомира Сергій Сухомлин 1 лютого 2021 року створив робочу групу для опрацювання концепції реконструкції двох парків біля річки Тетерів – гідропарку та парку на Старому бульварі.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram