a04251ced2370a84277dd2d5f470a043 preview w440 h290 - У Житомирі на деревообробному підприємстві, яке забруднювало атмосферу своїми котлами, провели обшуки

Служба безпеки України викрила житомирське підприємство на завданні значної шкоди екологічній ситуації регіону: шкідливі викиди від його котлів забруднювали атмосферу і завдали збитків на майже 1,3 млн грн.

Про це 25 червня повідомила пресслужба управління СБУ в Житомирській області.

«За попередніми даними, джерелом забруднення стало місцеве деревообробне підприємство. Протягом двох років воно працювало без належних дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Спеціалісти Державної екологічної інспекції Поліського округу підтвердили, що твердопаливні котли підприємства були особливо небезпечні для екологічної ситуації регіону. Внаслідок викидів оксиду азоту та вуглецю, діоксиду сірки та інших речовин, екології завдано збитків на майже 1,3 млн грн. Правоохоронці провели санкціоновані обшуки та огляди виробничих потужностей, що використовуються комерційною структурою», — йдеться у повідомленні.

Під час слідчих дій із залученням фахівців Управління Держпраці в Житомирській області, ГУ Держпродспоживслужби та Державної екологічної інспекції Поліського округу вилучено оригінали бухгалтерської документації і чорнові записи.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.1 ст.241 (забруднення атмосферного повітря) Кримінального кодексу України здійснюється слідчими СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області.

Покарання за зазначеною статтею – штрафом від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 30 тис. 600 грн до 61 тис. 200 грн) або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого.

Документування протиправної діяльності проводили співробітники Управління СБ в Житомирській області спільно з Житомирською окружною прокуратурою.

«Під час обшуку вилучено бухгалтерські документи за декілька років, стосовно яких буде проведено дослідження з метою встановлення обсягів фактичних викидів та їх періоду.

Оскільки екологами встановлено, що у викидах присутні такі шкідливі речовини, як діоксид сірки, оксид вуглецю та азоту, призначено судово-екологічну експертизу щодо визначення ступеню концентрації цих речовин та створення небезпеки здоров’ю і життю місцевих жителів. Експертні дослідження проводить Житомирське відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз», — уточнила пресслужба обласної прокуратури.

Нагадаємо, ще в квітні цього року Державна екологічна інспекція нарахувала приватному підприємству «Спортивний клуб «Юка» 1 млн 264 тис. 463 грн шкоди за наднормативні викиди в атмосферне повітря: підприємству направили претензію для добровільного відшкодування завданої шкоди. ПП «Спортивний клуб «Юка»» зареєстроване у місті Києві, основний вид діяльності – загальна медична практика. ПП має об’єкт нерухомості в Житомирі на вулиці Комерційній, 4.

Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2020 року Державна екологічна інспекція Поліського округу інформувала про нарахування 1 мільйон 78 тисяч гривень шкоди за викиди забруднюючих речовин в повітря приватному підприємству «Чайківка», яке знаходиться в Радомишльському районі Житомирської області.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram