Біля скверу на вулиці Лятошинського в Житомирі з’явився кольоровий інтерактивний дитячий майданчик. Тут маленькі житомиряни можуть гратися та вчитися взаємодіяти між собою як різні учасники дорожнього руху: на велосипедах, самокатах та пішки.

«Це простір для активного дозвілля дітей, його мета — навчити дітей в ігровій формі краще розуміти правила дорожнього руху і краще розуміти поведінку учасників іншого дорожнього руху. Ми влаштували фактично три смуги для різних учасників дорожнього руху, це пішоходи, велосипедисти і діти, які катаються на самокатах, і на цьому клаптику асфальту в такій цікавій формі повинні взаємодіяти один з одним і краще розуміти поведінку кожного із учасників. Саму акцію ми проводили в рамках європейського тижня мобільності, який проходив в Житомирі, ми хотіли привернути увагу до самої вул. Лятошинського, оскільки найближчим часом планується її реконструкція. Упродовж тижня ми створювали цей малюнок, робили це за підтримки німецького товариства «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», тобто створення цього малюнку було за рахунок технічної допомоги, це не були кошти місцевого бюджету, це допомога наших міжнародних партнерів», — розповідає директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Борис Пахолюк.

Художниця Анастасія Сладковська каже: малюнок має протриматися тут довго, адже фарбу обирали спеціальну для асфальту, стійку до морозів та опадів.

«На цю роботу в нас пішло 6 робочих днів, ми витратили 70 літрів фарби і близько 30 балонів. Триматиметься малюнок, я думаю, 1-2 роки, це спеціальна фарба призначена для робіт на вулиці, на асфальті, це гумова фарба, вона стійка до морозів та атмосферним опадів», — каже художниця Анастасія Сладковська.

Авторка акції з тактичного урбанізму проєкту «ТUMI: шлях до школи» Аліна Кундіч зізнається: ідея розмалювати вул. Лятошинського виникла ще два роки тому. Коли почали її реалізовувати, житомиряни не могли дочекатися завершення робіт.

«Я теж малювала як волонтер, нам ще допомогла одна жителька як волонтер і був помічник художниці, поки ми малювали, підходили діти і запитували, коли вже все буде готово. Це не перша акція з тактичного урбанізму у Житомирі. В червні цього року у нас була акція з тактичного урбанізму біля ліцею № 24, але там ми перекривали дорогу і разом з дітьми створювали малюнок і тестували простір як пішохідний, а тут нам не довелося перекривати дорогу, цей простір вже є пішохідним, просто він був сірим, непривабливим, а зараз він кольоровий, яскравий, цікавий, а головне корисний. А якщо ще дітям трошки допоможуть їхні батьки, то тут вони зможуть навіть вивчити правила дорожнього руху» — розповідає Аліна Кундіч.

Нагадаємо, містян запрошували пройти опитування в інтернеті щодо майбутньої реконструкції вулиці Лятошинського або ж приєднатися до обговорення 25 вересня о 12:30 у спортивній залі гімназії №23. В обговорені взяли участь близько 50 осіб. Більшість висловились, що бажають, аби на Лятошинського був «простір для спільного користування»

Як повідомляв Житомир.info, на початку лютого 2021 своїми розпорядженнями Житомирський міський голова Сергій Сухомлин створив робочі групи, що мають опрацювати концепцію реалізації міських проєктів. У планах – капітальний ремонт вул.Небесної сотні (площа Житній ринок – вул. Житній базар), вул. Бориса Лятошинського, капремонт тротуарів на вул.Театральній (вул.В.Бердичівська – вул.Київська), а також реконструкція двох парків.

8 лютого 2021 року міський голова Сергій Сухомлин розповідав, що вулицю Лятошинського хочуть перетворити на пішохідну.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram