1d4c8bae74d6f22856979a1d94bc32cb preview w440 h290 - У Житомирі повітря чисте, а в ґрунті біля підприємства місцевих депутатів виявили високий вміст міді та цинку

Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського оприлюднила огляд стану забруднення навколишнього природного середовища на території України за даними спостережень гідрометеорологічних організацій у 2020 році.

«За індексом забруднення атмосфери (ІЗА), який враховує ступінь забруднення атмосферного повітря по п’яти пріоритетних забруднювальних домішках, у 2020 році дуже високий рівень забруднення атмосферного повітря зареєстровано у трьох містах країни: це Маріуполь, Кам’янське і Дніпро. Рівень забруднення повітря, що оцінювався, як високий спостерігався у 9-ти містах: Кривому Розі, Одесі, Києві, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Краматорську, Черкасах та Вінниці. Високий рівень забруднення атмосферного повітря вказаних міст був обумовлений здебільшого підвищеним вмістом специфічних шкідливих речовин – формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, з основних домішок – діоксиду азоту, завислих речовин, оксиду вуглецю», — зазначається у огляді.

60ace94331289 original w859 h569 - У Житомирі повітря чисте, а в ґрунті біля підприємства місцевих депутатів виявили високий вміст міді та цинку

У Житомирі найбільше забруднення повітря зумовив діоксид азоту, а в загальному рейтингу наш обласний центр – на 27 місці з 39 з індексом забруднення атмосферного повітря 4,1.

zabryd 1 - У Житомирі повітря чисте, а в ґрунті біля підприємства місцевих депутатів виявили високий вміст міді та цинку

Щодо забруднення ґрунтів, то Житомирі «відзначився» при дослідженні промислових токсикантів.

«На вміст промислових токсикантів вибірково були обстежені ґрунти у 20 населених пунктах України: містах: Житомир, Київ, Львів, Полтава, Хмельницький, Чернівці, Чернігів, Луцьк, Маріуполь, Краматорськ Донецької області, Яремче, Коломия Івано-Франківської, Вишгород, Обухів, Українка Київської, Болград Одеської, Гадяч, Лубни Полтавської, Чортків Тернопільської, Остер Чернігівської областей.Всього у 2020 р. було відібрано 631 пробу ґрунту, які проаналізовано на вміст шести металів – кадмію, мангану, міді, нікелю, свинцю та цинку.За даними спостережень найбільш забрудненими виявились ґрунти міст Маріуполь та Краматорськ Донецької області. В окремих містах зафіксовані разові концентрації металів на достатньо високому рівні», — зазначається в огляді.

Найбільш високий вміст міді на рівні 459 мг/кг виявлено у ґрунтах м.Житомир біля підприємства ПрАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів», на рівні 565 мг/кг – у м. Чернівці в районі ВАТ «Чернівецький емальзавод «Карпати»». Максимальний вміст цинку на рівні 1064 мг/кг виявлено у ґрунтах м.Київ в районі Деміївської площі поблизу Центрального автовокзалу, на рівні 893 мг/кг – у м. Чернівці в районі ТОВ «Машзавод», 613 мг/кг – у ґрунтах м.Житомир біля підприємства ПрАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів».

60ace9577e134 original w859 h569 - У Житомирі повітря чисте, а в ґрунті біля підприємства місцевих депутатів виявили високий вміст міді та цинку

Нагадаємо, що директором ПрАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів», який знаходиться на вул.Промислова, 10, є депутат Житомирської обласної ради Валерій Онопрієнко (фракція партії «Пропозиція»), його дружина Тетяна, депутат Житомирської міської ради (фракція партії «Пропозиція») працює на цьому підприємстві менеджером з адміністративної діяльності.

Нагадаємо, в жовтні 2020 року приватному підприємству «Чайківка», яке знаходиться в Радомишльському районі Житомирської області, Державна екологічна інспекція нарахувала 1 млн 78 тис. грн за викиди забруднюючих речовин в повітря.

Як повідомляв Житомир.info, в грудні 2019 року фахівці обласного лабораторного центру проаналізували якість атмосферного повітря на майдані Соборному в Житомирі.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram