0cb71ea3fc1f4a2ab3c8d6576cd4a659 preview w440 h290 - У Житомирі робитимуть велодоріжки під час реконструкції вулиць, але грошей на це немає, - Олександр Шевчук

У Житомирі велодоріжки обов’язково робитимуть при реконструкції вулиць, але капітальні ремонти дорожнього покриття не дають такої можливості.

Про це 25 червня під час «Майстерні міста» розповідав заступник мера Житомира Олександр Шевчук, якому нагадали, що у Львові є вже 140 км велодоріжок, у Вінниці – близько 100 км, у Києві – понад 100 км.

«Щодо Львова, то при капітальному будівництві вулиць дуже коректно передбачати велодоріжки, а про деякі згадані міста, то можна намалювати на тротуарі велосмугу і записати це як кількість кілометрів велодоріжок, це трохи некоректно. На сьогоднішній день всі капітальні ремонти вулиць, це Лятошинського і продовження (ремонту) Київської, обов’язково передбачають велодоріжки. Якщо говорити про капітальний ремонт дорожнього покриття, то ми не чіпаємо тротуари, борти, не змінюємо саму геометричну форму дороги, і практично неможливо в сьогоднішніх ДБНах вмістити і дві смуги руху, і велодоріжку. Як би ми не звужували наші смуги, велодоріжка в сьогоднішніх ДБНах фізично не входить. Тому при капітальному ремонті не доріг, а вулиць, ми обов’язково будемо це робити, бо проєктант не може не закласти велодоріжку, бо це прописано в ДСТУ, ДБН, це є норма. Але взяти в капітальний ремонт ділянку вулиці на сьогоднішній момент бюджет не готовий», — пояснив Олександр Шевчук.

Також заступник мера запевнив, що побажання велосипедистів щодо організації велопарковок під час реконструкції гідропарку будуть враховані.

«Я впевнений, що їх там буде достатня кількість, щоб кожен велосипедист, доїхавши до гідропарку, міг залишити велосипед на парковці. До речі, ще з початку 2020 року ми пропрацьовували варіант велосполучення майдану Соборного з гідропарком по правій стороні: там є можливість практично на всій ділянці (дороги) побудувати нову велодоріжку. Це, мабуть, буде один з перших проєктів після реконструкції гідропарку – з’єднати майдан Соборний з гідропарком велодоріжкою», — сказав Олександр Шевчук.

Модератор зустрічі, ексдиректор департаменту економічного розвитку Микола Костриця зауважив, що в Житомирі багато років немає відповідального за розвиток велоінфраструктури. Він поцікавився, що місто робить для того, щоб з’явилася людина (з повноваженнями, з відповідальністю, з ресурсами) для створення системного підходу щодо розвитку велоінфраструктури.

«За велоінфраструктуру у нас відповідає управління транспорту і зв’язку, і всі відповідні проєкти погоджені з нашими представниками від велоспільноти. І ще раз нагадаю – це все врегульоване на державному рівні, оскільки на сьогоднішній день проєктування і нове будівництво без велодоріжок взагалі не передбачене. Тобто кожне нове проєктування, будівництво вулиці передбачає велодоріжку», — зазначив заступник мера.

Нагадаємо, на «Майстерні міста» 24 червня головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн представила концепцію реконструкції гідропарку.

Як повідомляв Житомир.info, 24 червня 2021 року в Житомирі на Замковій горі розпочався захід «Майстерня міста: Перезавантаження 6.0», де були розміщенні локації професій від державних структур. Програму дивіться тут.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram