Сьогодні, 23 серпня у Житомирі урочисто відкрили магістрат, у якому з 2019 року проводили реконструкцію.

Різнокольорові стіни всередині, новий колір фасаду, та облаштований відкритий простір на вулиці – такий вигляд сьогодні має магістрат.

Крім того, після реконструкції магістрат став доступним для людей з інвалідністю (детальніше про це – у фоторепортажі).

«Роботи фактично розпочалися у 2019 році. Проєкт за два роки моєї каденції був повністю втілений у життя. Вартість проєкту 33 млн грн. З них 19 млн грн – з державного бюджету, а 14 млн грн – з обласного бюджету. Це справжній приклад синергії, що можна зробити разом. Наразі ми маємо туристичний магніт у центрі міста. Перед відкриттям ми переговорили з міським головою, у нього є амбітні плани щодо благоустрою, який доходить до будинку правосуддя і далі, де стоїть чудовий флагшток. Це буде чудова зона відпочинку для житомирян», – говорить голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Попри те, що сьогодні відбулося офіційне відкриття, для відвідувачів музей поки не працює – немає експонатів.

Згодом тут планують розмістять природничу та історичну експозиції обласного краєзнавчого музею.

Коли відвідувачі зможуть побачити експозиції, розповів директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

«За ідеальних умов, за наявності фінансування, від пів року до року. Тобто, у цьому році ми не можемо запустити відвідувачів, сподіваємось, що у наступному зможемо. Наразі сума, яка потрібна на реставрацію експонатів, – 3 млн грн. Крім того, потрібно виготовити меблі, а вони виготовляються під кожен експонат окремо», – говорить Роман Насонов.

Нагадаємо, будівля магістрату – одна з найяскравіших архітектурних пам’яток на Замковій горі в Житомирі. Зараз вона належить краєзнавчому музею і після ремонту тут планують розмістити природничу та історичну експозиції. Реставраційні роботи розпочали у вересні 2019 року. Проте на початку минулого 2020 року через епідемію коронавірусу та карантин ремонтні роботи призупиняли. У липні 2020 року ремонтні роботи відновили, а у вересні директор департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА Максим Обшта повідомив, що реставрацію колишньої будівлі житомирського Магістрату на Замковій горі у Житомирі завершать наприкінці 2021 року через недофінансування.

Який вигляд мав житомирський Магістрат у березні 2021 року дивіться у фоторепортажі.

Як повідомляв Житомир.info, 22 квітня 2019 року пресслужба Житомирської ОДА оприлюднила проєкт реконструкції магістрату, додавши, що після ремонту туди перенесуть житомирського мамонта, а поруч облаштують музейний сад.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram