У Житомирі з суботи, 2 жовтня 2021 року, запрацювала нова автобусна мережа, а більшість маршрутів змінили. Це стосується автобусів № 3, № 4, №5, №10, №11, №14, №23, №27, №30, №8, №44.

Втім на вихідних житомиряни фіксували невідповідність між тим, як курсували водії, та маршрутами, які були вказані у новій схемі руху. Наприклад, на сайті міської ради маршрут №3 має кінцеву зупинку «Корбутівка» (Пожежна частина), а в суботу водій доїжджав до взуттєвої фабрики «Крок».

Автобус №5 замість майдану Соснового, який був вказаний як кінцева, доїжджав лише до взуттєвої фабрики «Крок». На зворотньому шляху з Малинського ринку автобус їхав по вул. Народицькій та Отаманів Соколовських, повертаючись на проспект Незалежності.

Маршрут №23 мав кінцеву зупинку у селі Слобода-Селець, але цього не було вказано на сайті.

Водій автобуса № 27 не заїжджав на Малинський ринок та курсував за іншим маршрутом: з Грушевського їхав на вул. Небесної Сотні, далі на Київську замість вул. Перемоги та Соборного майдану.

А нових маршрутів № 21 та № 55 житомиряни не бачили.

4 жовтня Житомир.info звернувся за роз’ясненнями до міської ради.

«Завтра у нас буде з цього приводу онлайн-брифінг, можна буде в прямому ефірі поставити усі запитання, які стосуються мережі, щодо маршрутів автобусних, тому завтра ми зможемо на все це відповісти. Сьогодні після вихідних – перший робочий день, працюємо, зберемо усі підсумки, проаналізуємо і завтра готові відповісти. У нас усі маршрути практично вийшли, є технічні питання, є проблеми з підвищенням вартості газу, дуже багато питань, але ще раз кажу: у нас згідно з цими графіками усе виїхало, можливо, не у тій кількості, але виїхало», – відповідає заступник міського голови Олександр Шевчук.

На запитання, чи фіксували відхилення від затверджених схем руху, в міській раді відповідають ось що:

«Не зафіксували, по деяких маршрутах відбулися невеликі зміни, але ще раз кажу, що завтра ми все це розкажемо і на всі ці питання надамо відповідь», – каже заступник міського голови Олександр Шевчук.

Фейком назвали інформацію, що через підвищення вартості газу маршрут №8 тимчасово не курсуватиме.

«Наскільки мені пояснила власник маршруту, це фейк. Маршрут виїхав і в суботу, і в неділю, і курсує сьогодні», – коментує Олександр Шевчук.

Також запитуємо, де містяни можуть ознайомитись з новими схемами руху автобусів.

«По-перше, у нас була прийнята мережа ще місяць тому, навіть трохи більше. Проєкт рішення був опублікований на сайті ще декілька місяців тому. На нашому сайті міської ради давали інформацію щодо дати проведення конкурсів, хто бажав бути присутніми. Більшість мешканців, організації були на самому конкурсі і цю інформацію постійно висвітлювали, остання була, якщо не помиляюсь, у п’ятницю (1 жовтня). У нас немає можливості розвісити всі схеми, але більшість пасажирів, які користуються тими чи іншими маршрутами, бачать, що у маршрутах є зміни, що з такого числа маршрут буде рухатись по такій схемі», – говорить заступник міського голови Олександр Шевчук.

Отож, на усі інші запитання нам пообіцяли надати відповідь 5 жовтня під час брифінгу.

Нагадаємо, 20 вересня відбувся конкурс на визначення перевізників на міських автобусних маршрутах, деякі з яких були змінені: нова автобусна мережа мала запрацювати з 2 жовтня.

Зауважимо, що в оприлюдненому протоколі засідання конкурсної комісії лише у двох перевізників-переможців автобуси відповідають умовам конкурсу – ЖТТУ та ТОВ «САВ-ТРАНС». Лише з одним перевізником договір буде укладений на 5 років – КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» на маршрут №23 «Богунія – Комбінат силікатних виробів».

1 жовтня виконком затвердив результати конкурсу на визначення перевізників. Однак проголосували за це рішення з другої спроби.

Як повідомляв Житомир.info, 4 серпня 2021 року члени Житомирського виконавчого комітету затвердили зміни в міській автобусній і тролейбусній мережах. 13 вересня 2021 року начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний пояснив, що нова автобусна мережа запрацює з 2 жовтня, а також нагадав, які маршрути зміняться.

Презентацію змін до міської транспортної мережі дивіться тут

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram