У Житомирській обласній бібліотеці ім. Олега Ольжича зберігаються стародруки, яким кілька сотень років. У міжнародний День читання книг 6 вересня ми вирішили показати вам, який виглядає має найстаріша, найважча, найбільша та найменша книга у цій бібліотеці.
«Окрасою нашої бібліотеки є книжковий фонд і той книжковий фонд, який зберігається більше двохсот років. Це книжки в нас представленні кінцем 18 століття, початком 19 та 20 століття, який нараховують більше 10 тисяч видань. Однією із найстаріших книжок нашої бібліотеки є видання 1751 року, яке називається «Путешествие около света». Перлиною нашої бібліотеки та окрасою є Маргарит, який був виданий 1784 році — це збірник бесід Івана Златоуста. Ця книжка найважча, вона важить більше 6,5 кг. Найменшою книжечкою є «Менестрель», яка була видана 1829 році. Тут не тільки тексти пісень, але й гравюри, виконані авторами. Та найбільшою книгою є Національний атлас України, який був виданий у 2007 році. Розмір його 43×30 см. В цьому атласі у нас зібрана інформація про природні ресурси, економічні ресурси України та розташування промислових об’єктів. Книга цінні ще й тим, що виконано на глянцевому папері, дуже гарно ілюстровано та описано», — розповідає завідувачка відділу книгозберігання Житомирської обласної бібліотеки ім. Олега Ольжича Тетяна Данильченко.
За словами завідувачки відділу книгозберігання Житомирської обласної бібліотеки ім. Олега Ольжича Тетяни Данильченко: книги були закуплені в букіністичній крамниці. В цій бібліотеці вони з’явилися ще у 1963 році. На той час вони коштували не дорого, зараз їх вартість обраховується в тисячах гривень. Зберігають ці книги у спеціальних кімнатах, а от побачити їх можна під час виставок.
«Ці книги ми презентуємо на виставках, які відбуваються в нашій бібліотеці, а також даємо користувачам для роботи. Найбільш цінні видаються за спеціальним дозволом, це Маргарит і найменша книжечка, іншими книгами можна користуватися в наших читальних залах за вимогою користувача», — каже Тетяна Данильченко.
Як повідомляв Житомир.info, результати опитування Київського міжнародного інституту соціології показали, що за 2018 рік 60% українців не прочитали жодної книги. В серпні 2019 року Житомир.info цікавився, що купують у книжкових магазинах та скільки книжок житомиряни прочитали за рік.
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Related posts
Категории
- Бердянск (11)
- Винница (174)
- Горловка (245)
- Днепр (8)
- Днепродзержинск (158)
- Донецк (1 535)
- Дружковка (2 832)
- Житомир (39 922)
- Запорожье (5 178)
- Мода (7)
- Новости в регионах (50 063)
- Полезно знать (22)
- Политика (20)
- Последние новости (12 241)
- Происшествия (2)
- Путешествия (189)
- Разное (69)
- События в мире (288)
- Спорт (7)
- Технологии (8)