b41c00133b259cbeeed1ed9915649ca8 preview w440 h290 - У Житомирській області є 125 тисяч доз вакцини проти дифтерії та 6 флаконів антитоксину

У Житомирській області є запас вакцин проти дифтерії – понад 125 тисяч доз різних вакцин як для дітей, так і дорослих наявні у медзакладах. Крім цього, на Житомирщині зберігається 6 флаконів дифтерійного антитоксину, які надійшли нещодавно від ВООЗ.

Про це 29 жовтня повідомила пресслужба Житомирської облдержадміністрації з посиланням на заступника начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров’я ОДА Сергія Березовського.

За його словами, наразі в області наявні 52750 доз вакцини АКДП (вакцини з кашлюковим компонентом для дітей), 6600 доз АДП (вакцини з анатоксином дифтерійно-правцевим для дітей) та 66500 доз АДП-М (вакцини з анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену дітям після 16 років та дорослим).

«Також на зберіганні на Базі спецмедпостачання зберігається 6 флаконів дифтерійного антитоксину, які отримала Житомирщина в рамках гуманітарної допомоги від Всесвітньої організації охорони здоров’я. Дифтерійний антитоксин використовується для лікування та вводиться при підозрі захворювання людини на дифтерію. Кількість флаконів, які потрібно буде ввести, залежить від ступеня тяжкості хвороби», – зазначив Сергій Березовський.

У пресслужбі ОДА нагадують, що дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та призводить до запалення переважно слизових оболонок ротоглотки, загальною інтоксикацією й ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Зазначається, що єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з Календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років). Завдяки щепленню в організмі створюється антитоксичний імунітет проти дифтерії (правця), наявність якого практично ліквідує небезпеку розвитку важких форм дифтерії та допомагає зменшити захворюваність.

Як повідомляв Житомир.info, зі слів заступниці Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Марія Місюрова, станом на 28 жовтня 2019 року в Житомирі не зафіксовано випадків захворювання на дифтерію. Всі амбулаторії в місті забезпечені вакцинами у повному обсязі.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram