Фазанів та зайців розпочало розводити Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Як утримують тварин, 3 червня побачили журналісти Житомир.info.

У Пилипівському лісництві розміщено дев’ять кліток, в яких живе понад 40 птахів. Фазанам близько 2 років, придбали їх у Вінницькій області. На Поліссі такий вид птиці водиться, але їх невелика кількість, тому вирішили посприяти збільшенню популяції, розповідають лісівники. Навесні в дику природу планують випустити близько пів тисячі фазанів.

«Поки ми не готові випускати цю пташку, тому що це маточне поголів’я. Воно покликане для того, щоб наростити молодняк. Ми будемо його утримувати, виростимо. В планах – на наступну весну, щоб пташка пережила зиму у штучних умовах, ми будемо їх обігрівати, і весною спробуємо випустити її у дику природу. Понад 100 тисяч вкладено в будівництво фазанарію», – розповідає директор ДП «Житомирське лісове господарство» Руслан Корчевський.

Минуло літа під час масштабних пожеж в Овруцькому районі лісівники врятували п’ятьох зайців. Сьогодні для них створили вольєр в Радомишльському лісництві, де їх і утримують. Лісівники кажуть: популяція зайця-русака з роками зменшується, тому вирішили спробувати їх розводити.

«На сьогодні у нас в клітках є десять тварин — це два самці великих і три маленькі самочки. Дві самочки вже привели приплід. Одна – три маленьких, інша – два. З роками у нас зменшується популяція, тому ми плануємо збільшити дану популяції зайця-русака», – говорить мисливствознавець ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» Вадим Лайчук.

Ближче до осені зайців, які підросли, випустять з кліток у вольєр, для того аби створити умови, наближені до дикої природи. Після цього їх розселять в мисливських угіддях.

«Сподіваюсь, що ми щорічно будемо випускати 60-70 голів зайців. Якщо все буде нормально, в цьому році з десяток випустимо в мисливські угіддя, де полювання категорично заборонено. Це в Потіївське лісництво та Краснобірське лісництво», – каже районний мисливствознавець ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» Вадим Лайчук.

У майбутньому лісівники планують дозволити мешканцям Житомирщини відвідувати місця розведення диких тварин у напіввільних умовах.

Фоторепортаж з місць, де утримують тварин у напіввільних умовах, дивіться тут

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram