119d41e426a88476d7221152e2b898e2 preview w440 h290 - У Житомирській області після звернення роботодавців до служби зайнятості 1536 працівникам виплатять допомогу по безробіттю

Понад 250 роботодавців Житомирської області подали документи на отримання допомоги по частковому безробіттю. У центрах зайнятості опрацювали 100 пакетів документів і прийняли 95 позитивних рішень для здійснення виплат допомоги по безробіттю 1536 працівникам.

Про це Житомир.info повідомили у Житомирському обласному центрі зайнятості.

У центрі зайнятості нагадують: 28 квітня 2020 року набув чинності Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України (Постанова КМУ від 22.04.2020 № 306). Програма фінансової підтримки малого та середнього бізнесу покликана зберегти робочі місця, а надалі – стимулювати відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів.

Розмір виплат встановлюється за кожну годину скорочення робочого часу із розрахунку двох третин тарифної ставки/окладу, але він не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати – 4723 грн.

На сьогодні вже 253 суб’єкти малого та середнього підприємництва Житомирщини звернулись до обласної служби зайнятості за отриманням такої допомоги.

«В обласному центрі зайнятості щодня відбуваються засідання робочої групи, яка розглядає документи роботодавців щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України. Станом на 13 травня ми опрацювали 100 пакетів документів і прийняли 95 позитивних рішень для здійснення виплат допомоги по безробіттю 1536 працівникам. За результатами укладених договорів з першими 8 роботодавцями вже здійснено замовлення фінансування на 229,1 тис. грн для виплати допомоги по частковому безробіттю 95 працівникам», – розповіла директорка обласного центру зайнятості Галина Корінна.

Підприємствам, які зупинили чи скоротили діяльність на період карантину і бажають отримати допомогу по частковому безробіттю, необхідно звернутись до територіального органу Державної служби зайнятості протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності і надати такі документи:

— заяву у довільній формі;

— копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення діяльності);

— відомості про працівників (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину;

— довідку про сплату ЄВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, виданою ДПС.

Покрокова інструкція щодо можливостей та порядку отримання допомоги по частковому безробіттю є на офіційних сайтах Державної служби зайнятості та Житомирської обласної служби зайнятості.

Додаткові консультації – у відділі організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості за телефоном: 0(412)36-13-16.

Нагадаємо, 13 травня на засіданні Кабінету міністрів України міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко представив програму «500 тисяч робочих місць».

Як повідомляв Житомир.info, станом на 1 травня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становить 18669 осіб (на 1 квітня – 14 613). У січні-квітні на одну вакансію в області претендувало 11 осіб, торік у цей же період навантаження на вакансію було майже втричі меншим.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram