ad013663c21cb28d99c52ee6a92eee15 preview w440 h290 - У Житомирській області СБУ викрила оборудку посадовців бронетанкового заводу, які замовляли неякісні матеріали для ремонту бойових машин

У Житомирській області контррозвідка СБУ викрила оборудку із держкоштами під час виконання оборонного замовлення бронетанковим заводом.

Про це 7 жовтня повідомила пресгрупа УСБ України в Житомирській області.

«Контррозвідники Служби безпеки України спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом військової прокуратури Житомирського гарнізону викрили посадовців оборонного заводу на зловживаннях із державними коштами, що призвело до неякісного ремонту броньованої техніки для українських Збройних Сил», – йдеться у повідомленні.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - У Житомирській області СБУ викрила оборудку посадовців бронетанкового заводу, які замовляли неякісні матеріали для ремонту бойових машин

За даними досудового слідства, матеріали для ремонту бойових машин у межах виконання Державного оборонного замовлення МО України були закуплені у приватного підприємства з Києва. При цьому, всупереч чинному законодавству, належного державного сертифіката якості товару не було надано.

За результатами хімічного дослідження встановлено, що придбана продукція не відповідає передбаченим Державним стандартом вимогам, що напряму впливає на якість зварювання броньованих частин корпусу техніки.

За оцінками профільних фахівців, це становить загрозу життю і здоров’ю екіпажу бойової машини.

Під час слідчих дій на держпідприємстві та за місцем реєстрації фірми-постачальника у Києві правоохоронці вилучили неякісний продукт для зварювання, відповідну технічну документацію, результати хімічних аналізів та інші матеріали, які можуть бути доказами протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, триває досудове розслідування.

Для недопущення подальшого нанесення шкоди обороноздатності України, використання неякісного зварювального матеріалу на підприємстві припинено.

Нагадаємо, 2
березня 2020 року пресгрупа У СБУ інформувала, що контррозвідники Служби
безпеки України викрили посадовців Державного підприємства «Житомирський
бронетанковий завод» на зловживаннях
із державними коштами
під час закупівлі запасних частин сумнівної якості.

2 липня 2020 року СБУ повідомила про викриття посадовців Державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» на мільйонних зловживаннях під час ремонту систем захисту для українських Збройних Сил.

На бронетанковому заводі прокоментували обшуки та розслідування мільйонних зловживань, зазначивши, що сприяють СБУ у розслідуванні зловживань колишнім керівництвом заводу.

Як повідомляв Житомир.info, 2 жовтня 2019 року на території ДП «Житомирський бронетанковий завод» працювали спецпризначенці: проводили обшуки у межах кримінального провадження, відкритого за фактом привласнення бюджетних коштів під час закупівлі комплектуючих до бронетанкової техніки. У березні 2020 СБУ викрила зловживання на «Житомирському бронетанковому заводі»: держпідприємство купувало запчастини сумнівної якості у 2,5 — 5 разів дорожче.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram