5dc117f5f8159ba6f1dd510c45bfa924 preview w440 h290 - У Житомирській області суд оштрафував підприємця на 8500 грн через неоформлених працівників

У Бердичівському районі Житомирської області оштрафували бізнесмена, який найняв на роботу продавців, кухарів і бармена, однак не оформив необхідні документи стосовно працівників.

Про це 19 серпня повідомила пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області.

«Фізична особа-підприємець, котрий допустив до роботи п’ятьох працівників та не уклав із ними трудові договори, сплатить 8500 грн штрафу. Таке рішення ухвалив Бердичівський міськрайонний суд, розглянувши матеріали, що надійшли з Управління Держпраці в Житомирській області», – йдеться у повідомленні.

Під час розгляду провадження з’ясували, що підприємець за місцем здійснення господарської діяльності (с. Хажин Бердичівського району) порушив вимоги трудового законодавства: використовував працю двох продавців магазину, двох кухарів і бармена кафе без укладання трудових угод, наказу і повідомлення податкової служби про прийняття людей на роботу.

Зазначається, що свою вину чоловік визнав повністю, у скоєному розкаявся й повідомив, що іще під час тієї позапланової перевірки усунув допущені порушення. Факт офіційного найму працівників знайшов підтвердження і в матеріалах справи.

Дослідивши усі обставини, суд визнав підприємця винним у правопорушенні, передбаченому частиною 3 статті 41 КУпАП (фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору) та застосував до нього стягнення у вигляді штрафу розміром 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Постанова уже набрала чинності.

Як повідомляв Житомир.info, на початку липня 2021 року пресслужба управління Держпраці у Житомирській області інформувала, що в одному з приватних дитячих садочків у Житомирі виявили 6 неоформлених працівників, які нібито стажувалися у закладі.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram