23458a23dbff8e77f4c8bb53b9e749f0 preview w440 h290 - В Мінсоцполдітики пояснили, як отримати субсидію при наявності боргів за комунальні послуги

Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко порекомендував громадянам, які мають заборгованість з оплати послуг і не можуть без допомоги держави сплачувати комунальні платежі, укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соціального захисту населення з питання призначення житлової субсидії.

Про це 28 жовтня повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

«Відповідно до законодавства житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн). З питання укладення договору реструктуризації громадянам потрібно звернутися до надавачів відповідних комунальних послуг. При цьому, якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону», — йдеться у повідомленні.

Громадяни, які не згодні з встановленими сумами заборгованості, можуть звернутися до суду для її оскарження, що також є підставою для призначення субсидії.

Віталій Музиченко також нагадав, що наявність заборгованості зі сплати аліментів також є підставою для відмови у нарахуванні субсидій.

Нагадаємо, в травні 2021 року Кабмін вніс зміни до порядку призначення субсидій, аби спростити процедуру їх отримання. Мінсоцполітики закликало громадяни перевірити призначення житлової субсидії онлайн.

Як повідомляв Житомир.info, впродовж опалювального періоду 2020-2021 років субсидію отримували 20 тис. домогосподарств Житомира, протягом неопалювального періоду – близько 13 тисяч, середня сума нарахувань на одне домогосподарство у Житомирі складала: в зимовий період – 1600 грн, в літній – 370 грн..

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram