2017 06 0218891804 10212172057191932 8266961946810132044 o w440 h290 - В ОДА пояснили, чому деякі водії приміських маршруток беруть за проїзд по Житомиру 3 гривні

2 червня, у перший день підвищення плати за проїзд в маршрутках до 5 гривень, водії деяких приміських маршруток брали з пасажирів 3 гривні за проїзд по Житомиру.

Про це Житомир.info розповідають читачі.

Зокрема, зранку 2 червня за старими тарифами проїхали пасажири маршрутки №102 Житомир-Довжик – 3 гривні по місту і 4 з Довжика. Дехто з водіїв зранку ще брав 3 гривні й на маршруті №104 «Іванівка — Станишівка», а після обіду – вже 5.

Користувачі Facebook повідомляють, що 2 червня водій 104-ї маршрутки примусив заплатити пенсіонера (в міських маршрутках проїзд для пенсіонерів та ще 20 пільгових категорій з сьогоднішнього дня безкоштовний), а інший переконував людей, що в салоні є лише два пільгових місця.

За коментарем Житомир.info звернувся до начальника управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської облдержадміністрації Романа Крисюка, але виявилося, що він перебуває у відпустці, тому на запитання сайту відповідав начальник відділу транспорту вищевказаного управління Валерій Ясинецький.

«Всі водії приміських маршрутних таксі беруть 5 гривень. Якщо хтось бере 3 – то це ініціатива окремих водіїв. Мені розповідали, що сьогодні по 3 грн за проїзд брав і водій міської маршрутки №4. На всіх приміських маршрутних таксі встановлюється автоматичний тариф по м. Житомиру в розмірі 5 гривень, так як в містах Коростень, Новоград-Волинський, Малин. Це міський тариф», — сказав Валерій Ясинецький.

З його слів, міський тариф на приміські маршрути розповсюджується, але умова перевезення пільговиків – ні.

«Приміські маршрути укладають договори на пільгові перевезення з районними радами, сільськими, селищними радами та об’єднаними територіальними громадами на перевезення пільгових категорій громадян. Якщо, наприклад, це маршрут 121, який працює на Станишівку. Перевізник укладає договір зі Станишівською ОТГ, де обумовлюється види перевезень, обсяги і які пільгові категорії. Чи це один день на тиждень чи це щоденно. У них укладений договір, і вони здіймо з ним возять. Кількість пільгових місць визначена кожним окремо взятим договором між органом місцевого самоврядування і перевізником. Якщо це 104 маршрут, то (в перевізника) може бути укладений договір або з Іванівською сільською радою, або зі Станишівською об’єднаною територіальною громадою, або з Житомирською районною радою», — пояснив Ясинецький.

Нагадаємо, 16 травня житомирський виконком проголосував за підвищення вартості проїзду: з 1 червня вартість проїзду в міських маршрутках становитиме 5 гривень, для школярів – 2 гривні постійно, а не лише під час учбового процесу, для пільговиків 21 категорії – безкоштовно. Крім того, впродовж місяця перевізники мають замінити автобуси, яким більше 10 років, та до кінця 2017 року встановити автоматизовану систему оплати проїзду – «електронний квиток». Вартість проїзду в трамваях і тролейбусах залишається 2 гривні.

Як повідомляв Житомир.info, з 2 червня в Житомирі на 2 гривні подорожчав проїзд в маршрутках, соцмережі зарясніли коментарями та постами обурення.

Житомир.info

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - В ОДА пояснили, чому деякі водії приміських маршруток беруть за проїзд по Житомиру 3 гривні


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram