Більше сотні житомирських лікарів сімейної медицини пройшли онлайн-тренінги із профілактики інсульту. Навчання проводили провідні неврологи та кардіологи України. Освітній проєкт «Подолаємо інсульт разом» ініціювала депутатка Житомирської міської ради, голова постійної комісії з соціально-гуманітарних питань Людмила Зубко. Проєкт підтримала Житомирська міська рада.

«Для мене це надзвичайно важливо, тому що на сьогодні 66% людей, які помирають, це через серцево-судинні захворювання. Отримати ще додаткову інформацію від провідних фахівців України – це надзвичайно важливо, тому що, коли ми підписуємо декларацію, ми дивимося на невеличку наклейку: де людина пройшла навчання, де ми бачимо, що вона отримала сертифікат. Тоді, звісно, довіри у нас більше», – каже Людмила Зубко, депутатка Житомирської міської ради.

Щорічно в Україні трапляється близько 140 тис. інсультів. При COVID ризик цієї хвороби підвищується, адже коронавірус також вражає судини мозку. Знизити випадки інсульту може вчасна і правильна профілактика.

«Найголовніше – це профілактика, превенція, потрібно виявити, й це потрібно робити з сімейним лікарем. І сімейний лікар повинен бути обізнаний, повинен знати виклики, повинен знати усі нюанси, які відбуваються саме в лікуванні та діагностиці», – зазначає заступниця міського голови Марія Місюрова.

Лікарям вручили сертифікати та спеціальні наліпки про проходження навчання, також книги з усією необхідною інформацією про інсульт.

«Дуже багато лікарів мають тривалий досвід, давно закінчували університети й кожного року, навіть кожного місяця з’являються нові дані, нові ліки, протоколи лікування. Внаслідок того, що ми зараз дуже навантаженні роботою, не завжди є час навчатися самостійно. Нам надали можливість пройти навчання онлайн, і важливо, що це було доступно в той час, коли було зручно», – відповідає завідуюча амбулаторією загальної практики – сімейної медицини №11 Ольга Осадчук.

Людмила Зубко зазначила, що й надалі ініціюватиме подібні освітні проєкти для житомирських медиків.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram