1385647d4f706525cd7ffb4d5b509991 preview w440 h290 - В Україні хочуть запровадити плату для вантажівок за використання автомобільних доріг

В Україні хочуть запровадити «цивілізовану європейську практику» щодо вантажних перевезень: брати плату за проїзд визначеними автошляхами державного значення.

Відповідні законопроєкти, підготовлені Міністерством інфраструктури, без обговорення підтримали на засіданні Кабінету міністрів 22 вересня 2021 року.

«Міністерство інфраструктури підготувало законопроєкти, якими пропонується ввести оплату за користування дорогами державного значення для вантажівок більше 12 тонн. Логіка проєкту доволі проста: тисячі кілометрів доріг в Україні будується за рахунок коштів платників податків, тобто всіх українців. При цьому тисячі кілометрів українських доріг отримують найбільше навантаження та знос саме від вантажівок. Тому для них пропонується встановити оплату за користування дорогами загального користування державного значення. Кошти будуть консолідуватися в державному дорожньому фонді, і це буде додатковий ресурс для створення якісно нової інфраструктури для всіх громадян», — пояснив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він зауважив, що запропоновані законопроєкти є частиною плану заходів з виконання угоди про асоціацію з ЄС, це практика абсолютної більшості європейських країн.

В проєкті закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування» зазначається, що перелік доріг, за проїзд яким встановлюється плата, визначатиме Кабінет міністрів. Уряд також встановлюватиме розмір плати та порядок її нарахування.

Міністерство інфраструктури також пропонує внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу та доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 132-2 «Порушення вимог законодавства щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування», яка передбачає штрафи для водіїв від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (від 8500 до 17 тис. грн).

Нагадаємо, в липні цього року Мінінфраструктури пояснювало, що за проїзд автошляхами, побудованими на умовах державно-приватного партнерства, куди входить ділянка траси М-06 Київ-Житомир-Рівне, не треба буде платити та запевняло, що дороги «Великого будівництва» ніколи не будуть платними.

Як повідомляв Житомир.info, 29 жовтня 2020 року в Україні презентували першу програму державно-приватного партнерства у дорожній галузі: 6 ділянок доріг загальною протяжністю 1500 км, які були відібрані для потенційних пілотних проєктів ДПП, будуть реалізовані в рамках цієї Програми на першому етапі, в тому числі – капітальний і поточний ремонти дороги Київ-Житомир-Рівне (М-06), орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 370 млн доларів, конкурс планують оголосити восени 2021 року. На засіданні 23 грудня 2020 року Уряд затвердив максимальний розмір плати за разовий проїзд автомобільними дорогами загального користування, побудованими на умовах концесії: він визначатиметься відповідно до категорії транспортних засобів та за кожний кілометр автошляху.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram