eee21c274cbf20a5ea0b44654aabd942 preview w440 h290 - В Україні карантин продовжили до 31 серпня 2021 року і скасували контроль самоізоляції

В Україні карантин продовжили до 31 серпня 2021 року, скасували контроль самоізоляції та спрямують 1,4 млрд грн від розмитнення «євроблях» на боротьбу з коронавірусом, зокрема – на закупівлю вакцин.

Про це 16 червня на засіданні Кабінету міністрів повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Станом на 10 червня в Україні досягнуто зеленого рівня епідеміологічної небезпеки, який дає змогу пом’якшення протиепідемічних обмежень. Уряд офіційно сьогодні продовжить карантин до 31 серпня цього року, але водночас ми послабимо певні карантинні заходи. Зокрема, поки у нас зелений рівень, то контроль самоізоляції через додаток «Вдома» не буде здійснюватися, це дасть змогу оновити додаток. Крім того, сьогодні вносимо зміни, які дозволять сімейним лікарям видавати довідки, які засвідчують проходження повного курсу вакцинації від коронавірусу, і це має спростити отримання таких свідоцтв (про вакцинацію)», — сказав Денис Шмигаль.

Він також зауважив, що «вакцинація набирає обертів», вже працює більш ніж 50 центрів по всій Україні.

«Зараз вийшли практично на 50 тисяч щеплень щодня і будемо прискорюватися. Тому закликаємо місцеву владу, владу Києва це теж стосується, проаналізувати можливості системи і на наступних вихідних працювати в звичному режимі. Вихідні або святкові дні не мають стати на заваді. Кількість центрі вакцинації має збільшуватися, і, відповідно кількість вакцинованих людей має зростати. Кількість тих, хто готовий і хоче вакцинуватися, постійно зростає, люди бачать, що їх сусіди, друзі і родичі вакцинуються, а отже бажання вакцинуватися зростає щодня. Тим більше, що в Україну надходять лише безпечні та повністю перевірені вакцини, які використовують в розвинених країнах», — наголосив прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль повідомив, що України має домовленості на поставку більш ніж 40 мільйонів доз вакцин в 2021 році: частину поставок вже проплачено, а по іншій вносяться авансові платежі.

«Для того, щоб не виникало жодних проблем з фінансуванням, Уряд пропонує виділити додатково 1,4 мільярда гривень на програму боротьби з коронавірусом, в тому числі – на закупівлю вакцин. Сьогодні відповідний законопроєкт затвердимо і передамо до парламенту, ці додаткові 1,4 млрд грн будуть отримані в спеціальний фонд бюджету від розмитнення автомобілів на єврономерах. Вчора почав діяти відповідний порядок пільгового розмитнення і ті, хто ним скористається, будуть чітко розуміти, що ці кошти пішли на боротьбу з пандемією», — сказав глава Уряду.

Як повідомляв Житомир.info, в Україні розпочали вакцинацію наприкінці лютого 2021 року. З 12 червня в Житомирі на базі школи №6 запрацював центр вакцинації: за перші два дні роботи щеплення від COVID-19 отримали 1 912 житомирян, з них 1 572 – першу дозу вакцини CoronaVac і 340 – ревакцинацію AstraZeneca.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram