61b2eb9cff1b6bcb508e66b981d0e262 preview w440 h290 - В Житомирській області деякі ліквідатори аварії на ЧАЕС отримують пенсію 2 тис. грн, облрада просить збільшити

Житомирська обласна рада хоче направити звернення до Кабінету міністрів щодо пенсійного забезпечення учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Відповідний проєкт рішення сесії 1 листопада оприлюднений на сайті облради.

«Ми, депутати Житомирської обласної ради, вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася в області щодо пенсійного забезпечення учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, віднесених до 2 та 3 категорій. Житомирська область – одна з найбільш постраждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. На її території станом на 01.07.2021 проживає 6,5 тис. учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, серед яких 5 115 осіб вищевказаних категорій. Законом України від 29.06.2021 № 1584-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» значно підвищено розміри пенсій для громадян, віднесених до 1 категорії. Разом з тим, поза увагою залишилися учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, віднесені до 2 та 3 категорій, які у свій час ціною власного здоров’я також виконували свій професійний та громадянський обов’язок. Розмір їх пенсій обчислюється на загальних підставах відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням робочого стажу та розміру отриманої заробітної плати. Так, на сьогодні в області розмір пенсій 1217 осіб вказаних категорій мізерний та становить 1800-2200 грн», — йдеться у зверненні.

Зазначається, що диспропорція у розмірах пенсій між громадянами, віднесеним до 1 категорії та 2 і 3 категорій призвела «до соціальної напруги в області». Обласна рада просить Кабмін посприяти у вирішенні питання збільшення розмірів пенсій шляхом внесення змін у Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постанову Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року набув чинності закон про збільшення розміру пенсії для постраждалих внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Як повідомляв Житомир.info, 1 вересня 2021 Мінсоцполітики похвалилося зростанням пенсій за півтора року на 25%: середня пенсія вже майже 4 тис. грн. На початку жовтня цього року Кабінет міністрів збільшив дохідну та витратну частини Пенсійного фонду України на більш ніж 18 мільярдів гривень, що дасть можливість планово підвищити пенсії з 1 грудня 2021 року до 2600 грн.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram