b4fd1d8d055c26205a50617669761f02 preview w440 h290 - В Житомирській області розслідують лише одне провадження щодо підробки сертифікатів про вакцинацію

В Житомирській області на сьогодні розслідується лише одне кримінальне провадження щодо підробки сертифікатів про вакцинацію від COVID-19.

Про це 28 жовтня 2021 року в коментарі Житомир.info повідомила речниця поліції Житомирської області Алла Ващенко.

«На даний час Житомирським районним управлінням поліції розслідується кримінальне провадження, пов’язане з підробкою сертифікатів про вакцинацію: збираються докази, встановлюються причетні особи. Це провадження було відкрите ще у вересні», — сказала Алла Ващенко.

Щодо трьох жителів Житомирської області, яких з підробними сертифікатами затримали на кордоні 26 жовтня, то поки цим займається поліція Волинської області.

«На даний момент розслідує поліція Волинської області, бо правопорушення зареєстроване на їх території. Якщо у цих людей отримають інформацію яким чином, через які канали вони отримали підроблені сертифікати, тоді розслідування буде проводитись на території, де зареєстрований електронний пристрій, на якому були виготовлені ці сертифікати. Поки що матеріали по цій справі до житомирської поліції не передавалися», — зауважила речниця ГУНП.

Зауважимо, що МВС та Міністерство цифрової трансформації майже щодня повідомляють про викритих продавців фейкових СOVID-сертифікатів. Ось лише кілька останніх повідомлень:

«В Сумах припинено діяльність лікаря сімейної медицини та фізичної особи, які за попередньою змовою організували схему продажу міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 з внесенням даних в інформаційну систему. Встановлено, що житель обласного центру через один із месенджерів підшукував бажаючих отримати свідоцтво без обов’язкового щеплення. Після отримання оплати «за роботу», дані цих осіб чоловік передавав медпрацівниці, яка вносила їх в інформаційну систему Національної служби здоров’я України. Відтак відомості про вакцинацію від COVID-19 з’являлись у мобільному додатку «Дія», — повідомляла 27 жовтня пресслужба МВС.

«Вінницький підприємець налагодив продаж фіктивних сертифікатів про вакцинацію з внесенням інформації до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Він рекламував свої послуги у закритих групах месенджерів. Також йому допомагали медичні працівники, до яких він відправляв клієнтів. Дані вносилися в ЕСОЗ без проведення щеплень. Під час проведення обшуків за місцем роботи сімейного лікаря та за місцем проживання підприємця вилучено речові докази», — інформує пресслужба Мінцифри 28 жовтня.

До речі, в Telegram за дві хвилини нам вдалося знайти кілька груп, які пропонують підроблені сертифікати про вакцинацію (див. скріншоти нижче). Зауважимо, що на цьому «ринку» є справжня конкуренція, також трапляються відгуки ошуканих «покупців».

Як повідомляв Житомир.info, 22 вересня 2021 року Кабінет міністрів підтримав розроблений Міністерством охорони здоров’я законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, які стосуються проведення профілактичних щеплень. Проєкт був направлений на розгляд до Верховної ради.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram