5c0a4577bd623332f1a61053f2828c9f preview w440 h290 - В Житомирській області викрили експортерів, які на ягодах розробили схему ухиляння від сплати податків

Працівниками податкової міліції Житомирської області спільно з головним слідчим управлінням Національної поліції України нейтралізовано схему ухилення від сплати податків.

Про це 2 серпня 2021 року повідомила пресслужба головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.

«Співробітниками ГУ ДФС у Житомирській області та Головного слідчого управління Національної поліції України встановлено та ліквідовано незаконну діяльність службових осіб ряду підприємств-експортерів, які шляхом використання підконтрольних підприємств ухилялись від сплати податків. Незаконна діяльність здійснювалась шляхом відображення в податковому обліку безтоварних операцій з постачання ТМЦ. Фактично товар закуповувався у місцевого населення за готівку та експортувався. З метою конвертації грошових коштів, отриманих від продажу на експорт товару, вищевказані службові особи перераховували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних ФОП, звідки в подальшому знімали, за виключенням 3-4 відсотків так званих «бонусів за послуги». Отримана готівка в свою чергу використовуваласьна закупку сировини на власностворених пунктах прийому», — йдеться у повідомленні.

В межах розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), проведено ряд санкціонованих обшуків за місцем проживання фігурантів, складських приміщень, пунктів прийому сировини.

В результаті проведених заходів виявлено та вилучено: первинні бухгалтерські документи щодо закупівлі ТМЦ, авансові звіти про використання готівки, відомості зняття готівки в банківських установах, митні декларації, інвойси, сертифікати походження, товарно-транспортні накладні, договори, експертні висновки, специфікації, чорнові записи, печатки, ноутбуки, оргтехніку, мобільні телефони, зброю без дозвільних документів та набої до неї.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Головне управління Національної поліції України, оперативний супровід – управління боротьби з фінансовими злочинами ГУ ДФС у Житомирській області.

Як повідомляв Житомир.info, в січні 2021 року співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Житомирської області спільно з УСБУ ліквідовано міжрегіональний центр мінімізації податкових платежів у якому надавались послуги по мінімізації податкових навантажень суб’єктам господарювання реального сектору економіки по переведенню безготівкових коштів у готівку.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram