cd74270a6b3ee74c92a7e16dada047b3 preview w440 h290 - «Велике будівництво»: як влада Житомирської області приписує собі роботу попередників

Вулиці Житомира обвішані зеленими плакатами: так команда президента на білбордах та сітілайтах звітує про «здобутки» проєктів «Великого будівництва». Також ці «здобутки» депутати «Слуг народу» активно постять в соціальних мережах. На зовнішній рекламі розміщені вже побудовані або реконструйовані об’єкти, які маркують під програму президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Під час запуску програми у 2020 році анонсувалося, що великий акцент в ній буде зроблено на довгобудах, які роками (а то і десятиліттями) не вдається здати в експлуатацію. На практиці виявилося, що замість довгобудів до звітів влади потрапили соціальні об’єкти, будівництво або ремонт яких йшов повним ходом ще за попередньої влади. А деякі роботи були суттєво профінансовані з місцевих бюджетів.

Ось сім схожих історій з переліку здобутків «Великого будівництва».

«Прозорий офіс» в Житомирі

До переліку здобутків президентської програми вписали реконструйований «Прозорий офіс», який офіційно відкрили влітку 2021 року.

Історія реконструкції адмінбудівлі Корольовської райради Житомира під ЦНАП у форматі «Прозорий офіс» розпочалась ще три року тому — влітку 2018 року. Замовником робіт виступило УКБ Житомирської міської ради, а перемогу у тендері отримало ТОВ «Зодчество ЛТД», яке належить Володимиру Кочережко. Вартість укладеної угоди склала 35,4 млн грн.

У жовтні 2019 року УКБ підписало через переговорну процедуру ще один договір з ТОВ «Зодчество ЛТД» на 34,5 млн грн.

Фінансування робіт здійснювалось коштами державного і місцевого бюджетів та субвенцій з інших бюджетів.

На відкритті «Прозорого офісу» мер Житомира Сергій Сухомлин зазначив, що було декілька джерел фінансування, зокрема, з міського бюджету Житомира було виділено понад 30 млн грн на реконструкцію та обладнання ЦНАПу. Це більше 40% від загальної вартості.

Зазначимо, що в перелік об’єктів «Великого будівництва» у 2021 році «Прозорий офіс» не входив.

Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2020 стало відомо, що посадовців управління капітального будівництва Житомирської міськради підозрюють у зловживанні владою під час реконструкції приміщень для «Прозорого офісу»

617bbba63b27e original w859 h569 - «Велике будівництво»: як влада Житомирської області приписує собі роботу попередників

Амбулаторія в селі Білилівка

Будувати амбулаторію в селі Білилівка, що в Ружинському районі, розпочали також три роки тому. Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації провів тендер та уклав восени 2018 року угоду з ТОВ УК «Комфорт-Буд» на будівництво амбулаторії на 1-2 лікарів з житлом. Вартість укладеної угоди становила — 6,7 млн грн. У червні 2020 року з ТОВ УК «Комфорт-Буд» уклали ще одну угоду на 2 млн грн. Наприкінці 2020 року роботи з будівництва амбулаторії завершились.

Загальна кошторисна вартість проєкту склала 9 мільйонів гривень, 10% з якої — співфінансування з бюджету цієї громади.

617bbbb82025d original w859 h569 - «Велике будівництво»: як влада Житомирської області приписує собі роботу попередників

Фото із соціальних мереж

Школа в селі Хажин

ТОВ «Торгово-промислова компанія центр комплект» з 2018 року розпочало роботи з капітального ремонту будівлі (термомодернізація) Хажинської ЗОШ І-ІІІ ст. Бердичівського району, уклавши угоду на 5,9 млн грн. Наприкінці 2019 року з фірмою уклали через переговорну процедуру ще одну угоду на 3,1 млн грн. Власницею фірми є Жанна Опанасюк. Наприкінці 2020 року роботи були завершені. Загальна вартість робіт склала 9 млн грн, 2,2 млн з яких кошти з місцевого бюджету. Це 25% від загальної вартості.

617bbbc67845e original w859 h569 - «Велике будівництво»: як влада Житомирської області приписує собі роботу попередників

Фото із соціальних мереж

Гімназія в смт Гришківці

Наприкінці 2016 року тоді ще департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Житомирської облдержадміністрації провів тендер на капітальний ремонт будівлі (термомодернізація) Гришковецької гімназії смт Гришківці Бердичівського району. Перемогу в тендері отримало ТОВ «Торгово-промислова компанія центр комплект» з пропозицією у 6,8 млн грн. Через рік з фірмою уклали ще одну угоду на додаткові роботи вартістю 1,5 млн грн. У вересні 2018 року з фірмою підписали третю угоду на 23,5 млн грн. Навесні 2020 року в селищі відкрили гімназію. Реконструкція відбувалася як за кошти місцевого бюджету, так і державного.

З січня 2020 року триває за цією закупівлею розслідування: департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА та фірму-підрядника підозрюють у внесенні завідомо неправдивих відомостей до актів виконаних робіт та привласненні грошових коштів у сумі, яка на даний час встановлюється.

Зазначимо, що в перелік об’єктів «Великого будівництва» в 2020 році Гришковецька гімназія не входила.

617bbbd5d493f original w859 h569 - «Велике будівництво»: як влада Житомирської області приписує собі роботу попередників

Фото із соціальних мереж

Спортивна школа «Авангард»

Як повідомляв Житомир.info, навесні 2019 департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА провів тендер на капітальний ремонт будинку фізкультури Житомирської ДЮСШ «Авангард» по вулиці Фещенка-Чопівського, 10. Там збиралися замінити дах, підлогу, комунікації, утеплити фасад та впорядкувати територію поряд з будівлею. Угоду уклали з ТОВ «Перспектива Місто Буд» на 13,2 млн грн. Уже в травні 2020 року всі кошти підряднику були перераховані.

617bbbef42475 original w859 h569 - «Велике будівництво»: як влада Житомирської області приписує собі роботу попередників

Олевська гімназія

З 2017 року починали реконструювати Олевську гімназію, яка ввійшла до програми «Велике будівництво» 2020 року.

Роботи з реконструкції гімназії в Олевську проводились в три закупівлі. Розпочало роботи ТОВ «Уют Строй» у 2017 році, уклавши угоду на 6,5 млн грн.

Через рік замовник уклав нову угоду на коригування робочого проєкту (завершальні будівельні роботи) з ПП «Прогрес-Буд» вартістю 15,6 млн грн. У березні 2020 року замовник розірвав договір з ПП «Прогрес-Буд», заплативши підряднику за виконану частину роботи: загалом замовник перерахував «Прогрес-Буд» 4,3 млн грн. Власником фірми є Дмитро Юрійович Парфенюк та Дмитро Дмитрович Парфенюк. Зауважимо, що з 4 вересня 2018 року по 20 вересня 2019 року директором департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА був Євген Кульчицький, який до 30 січня 2018 року був співвласником ПП «Прогрес-Буд».

У липні 2020 року замовник уклав останню — третю угоду з ТОВ «Уютспецбуд» на 31,7 млн грн. Це інша фірма Ігоря Дрогоруба, яка була заснована в 2018 році, коли ТОВ «Уют Строй» вже було фігурантом розслідування через імітацію конкуренції в тендері на ремонт Господарського суду Житомирської області. А в березні 2019 року стало відомо, що Антимонопольний комітет України оштрафував дві фірми одного власника (Ігоря Дрогоруба) «ПроектСтрой» і «Уют Строй» на 136 тис. грн – по 68 тисяч штрафу кожній. Після цього обидві фірми потрапили до «чорного списку» АМКУ – переліку підприємств, щодо яких застосовані штрафні санкції. Це означає, що ТОВ «Уют Строй» не може перемагати в публічних закупівлях (тендерах) упродовж трьох років.

Загальна вартість робіт з реконструкції гімназії становила в 42 млн грн, зокрема 7 млн грн — з місцевого бюджету (17%).

617bbc025a768 original w859 h569 - «Велике будівництво»: як влада Житомирської області приписує собі роботу попередників

Фото із соціальних мереж

Ліцей в Новій Боровій

Роботи з реконструкції Новоборівської ЗОШ І-ІІІ ст в смт Нова Борова Житомирського району (колишній Хорошівський район) розпочались ще в 2018 році. Тоді тендер на 13,9 млн грн уклали з ТОВ «БК Сучасні Технології». В березні 2020 року договір розірвали, загалом підряднику за виконані роботи було перераховано 6,7 млн грн. Вже в червні 2020 року замовник уклав угоду з ТОВ «Торгово-промислова компанія центр комплект» на завершення робіт вартістю 7,1 млн грн. А в листопаді 2020 через переговорну процедуру з фірмою уклали ще одну угоду на 3,6 млн грн.

Загальна вартість робіт склала 17,7 млн грн, з яких 3,4 млн грн — кошти з місцевого бюджету, це майже 20% від загальної вартості реконструкції.

617bbc0eb4e57 original w859 h569 - «Велике будівництво»: як влада Житомирської області приписує собі роботу попередників

Фото із соціальних мереж

Про історії «Великого будівництва» у Житомирській області та кримінальні історії підрядників читайте тут.

Наталія Іжицька для Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram