f4be75f97d6ada9b5a25c0d7ca3563b2 preview w440 h290 - Верховна рада ухвалила закон про олігархів: як голосували житомирські нардепи

Верховна рада на пленарному засіданні 23 вересня 2021 року підтримали у другому читанні та в цілому президентський законопроєкт про олігархів.

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

«Законом визначено правові та організаційні засади функціонування системи запобігання загрозам національній безпеці, пов’язані із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), та пов’язаних із ними осіб, визначено зміст та порядок застосування відповідних заходів реагування. Метою цього Закону є подолання конфлікту інтересів, викликаного злиттям політиків, медіа та великого бізнесу, використання політичної влади для збільшення власних капіталів, забезпечення національної безпеки України у економічній, політичній та інформаційній сферах, захисту конституційних прав та свобод громадянина, захисту демократії, забезпечення державного суверенітету та уникнення випадків маніпулювання свідомістю громадян умисно спотвореною інформацією задля отримання доступу до ресурсів, що належать на праві власності Українському народові», — йдеться у повідомленні.

Законом встановлено, що особою, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом таким ознакам:

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби масової інформації;

3) є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після дня введення в дію цього Закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;

4) підтверджена вартість активів особи (та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є) перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

«Розрахунок вартості активів здійснюється сукупно за розмірами активів особи та суб’єктів господарювання, де вона виступає бенефіціаром. При розрахунку вартості таких активів не враховуються активи, що належать особі у засобах масової інформації», — йдеться у повідомленні.

Законопроєкт №5599 підтримали 279 парламентарів, жодного голосу «за» не дали три фракції: «Європейська Солідарність», ОПЗЖ та «Батьківщина». Вісі шість мажоритарників від Житомирської області закон про олігархів підтримали.

614c6c7b1b2a9 original w859 h569 - Верховна рада ухвалила закон про олігархів: як голосували житомирські нардепи

Пресслужба Верховної ради також повідомила про хронологію розгляду законопроєкту:

Представники фракцій наполягали на розгляді законопроекту за процедурою, згідно з якою народні депутати мають право наполягати на розгляді їх правок. Вони також наполягали на виконанні домовленостей, досягнутих під час наради.

Головуючий поставив на голосування пропозицію народного депутата Федора Веніславського про застосування процедури ad hoc під час розгляду законопроекту №5599 і скорочення строку надання народним депутатам законопроекту до другого читання наполовину.

253 голосами ця пропозиція була підтримана.

Народні депутати розпочали розгляд законопроекту.

Доповідач — член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський повідомив, що Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки на своєму засіданні визначив, що цей законопроект варто розглядати структурними частинами. Він вніс пропозицію розглядати цей законопроект на пленарному засіданні по структурних частинах, які визначив Комітет.

Народні депутати у виступах наголошували на необхідності розгляду їх правок згідно з процедурою.

271 голосами «за» пропозиція про розгляд законопроекту за структурними частинами була підтримана.

Народні депутати зібралися біля трибуни для виступів.

Головуючий повідомив, що до президії надійшла заява від двох фракцій про відсторонення головуючого на засіданні Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука від ведення засідання у зв’язку з порушенням Регламенту.

У виступах під час обговорення народні депутати знову наголошували на тому, що законопроект №5599 потрібно розглядати за процедурою, надавши право народним депутатам ставити на розгляд їх правки.

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк, яка вела засідання, поставила на голосування пропозицію про відсторонення Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука від ведення засідання.

Пропозиція не набрала голосів для прийняття («за» — 61).

Руслан Стефанчук показав народним депутатам документи про правомірність застосування процедури ad hoc під час розгляду законопроекту №5599.

Народні депутати розпочали розгляд правок до законопроекту.

Доповідач член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський повідомив, що Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки визначив 13 вирішальних правок.

На голосування була поставлена правка №10 щодо назви законопроекту.

286 голосами правка була підтримана.

За результатами голосування були підтримані основні, вирішальні або зумовлюючі по відношенню до інших правок правки за №№38, 43, 167, 271, 344, 406, 473, 598, 653, 794, 887, 934 у редакції Комітету.

Головуючий поставив на голосування пропозицію про прийняття у другому читанні та в цілому законопроект №5599 у редакції Комітету.

279 голосами «за» законопроект було прийнято у другому читанні та в цілому.

Як повідомляв Житомир.info, у Верховній раді 2 червня 2021 року зареєстрували законопроєкт президента Володимира Зеленського про деолігархізацію, який передбачає визначення олігархів за чотирма критеріями.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram