42516fd17436e6fbb84763ce8c253119 preview w440 h290 - Виконком затвердив нові умови конкурсу для житомирських перевізників

Виконавчий комітет затвердив нові умови конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Житомирі.

Проєкт рішення розглядали на черговому засіданні виконкому 4 серпня 2021 року, питання у порядок денний було включене як додаткове. Відповідний проєкт рішення про нові умови конкурсу для перевізників був оприлюднений 6 червня 2019 року.

«Хочу нагадати, що проєкт рішення виносився на засідання виконавчого комітету в грудні 2019 року, але був знятий з мотивацією, що спочатку треба затвердити нову автобусну мережу і синхронізувати ці два рішення. Умови щодо терміну дії договорів за результатами конкурсу: договір на 5 років, якщо середньозважений строк експлуатації автобусів (повних років з року виготовлення) не перевищує 5 років, тобто нові або до 5 років; договір на 3 роки, якщо автобуси від 5 до 10 років; якщо автобуси не відповідають умовам конкурсу, то термін дії договору становить 1 рік. Крім того, вводиться норма, що при умові подання перевізником інвестиційного зобов’язання, що впродовж 5 років він буде поетапно оновлювати рухомий склад, можна укладати договір на 5 років.Ми пропонуємо, щоб стартова кількість автобусів, які відповідають умовам конкурсу, становила не менше 20%, бо в минулі роки було багато маніпуляцій: перевізники подавали інвестдоговір, потім його не виконували і працювали на старих автобусах. Тепер же якщо на маршруті 10 автобусів, то 2 мають бути нові, і далі щорічно додавати по 2 нових автобуси», — пояснив начальник управління транспорту і зв’язку Костянтин Підпокровний.

Він також нагадав вимоги до рухомого складу – автобуси мають бути не старше 10 років, і резервні автобуси також мають відповідати умова конкурсу. Крім того, 50% автобусів на маршруті мають бути пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю або з низкою підлогою.

Міська влада встановила й додаткові вимоги конкурсу: наявність в усіх автобусах обладнання GPS-моніторингу та валідаторів для оплати за проїзди; перевізники мають встановити в салонах відеореєстратори та обладнати автобусами автоматичними засобами звукового інформування про назви зупинок.

В додаткових умовах були також прописані вимоги до уніфікованої форми водіїв.

«Ми хочемо розробити окремий документ, де будуть вимоги до брендування транспорту та форми водіїв, зараз вже є напрацювання. Форма повинна бути літня і зимова. До конкурсу ми визначимо і погодимо цю форму», — пояснив Костянтин Підпокровний.

dod pereviz - Виконком затвердив нові умови конкурсу для житомирських перевізників

Секретар міської ради Віктор Клімінський звернув увагу на вимкнені кондиціонери в автобусах і члени виконкому проголосували за включення в додаткові умови конкурсу наявність системи кондиціонування.

Нагадаємо, 4 серпня на засіданні міськвиконкому затвердили зміни до міської автобусної мережі, які почнуть діяти з 10 вересня.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні 5 грудня 2019 року міськвиконком погодив підвищення вартості проїзду в громадському транспорті, впровадження єдиного квитка у місті Житомирі, а проєкт рішення про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах зняли з розгляду.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram