2017 04 14hags1 w440 h290 - Вища кваліфікаційна комісія оголосила конкурси до місцевих судів: у Житомирській області – 32 вакансії

3 квітня Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на 600 вакантних посад суддів місцевих судів, серед них — 32 вакансії по Житомирській області.

Про це Житомир.info повідомив координатор кампанії «ЧЕСНО.Фільтруй суд!» у Житомирській області Сергій Яцик.

«3 квітня Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на 600 вакантних посад суддів місцевих судів. Таким чином, за рахунок нових конкурсів судова система має не лише кількісно, але і якісно оновитися. Рух ЧЕСНО закликає практикуючих юристів скласти конкуренцію представникам старої системи, зокрема суддям та їхнім помічникам. Згідно з новим законодавством, у конкурсі до місцевих судів можуть брати участь юристи з-поза системи», — йдеться я у повідомленні.

Протягом майже 2 тижнів, з 3 по 16 квітня, всі охочі можуть зареєструватися на сайті ВККС, щоб мати змогу подати всі необхідні документи та продовжити свою участь у конкурсі до місцевих судів.

Координатори проекту повідомляють, що суддями місцевих судів можуть стати кандидати:

— віком від 30 до 65 років;

— мають вищу юридичну освіту;

— мають 5 років стажу в сфері права;

— володіють державною мовою.

За даними руху ЧЕСНО, станом на березень 2017 в Україні не вистачає понад 2500 суддів, при цьому майже півсотні судів — недоукомплектовані. У трьох областях є суди, де правосуддя не здійснювалося вже кілька місяців. Саме тому важливо якомога швидше і в той же час якісно заповнити суддівські лави новими служителями Феміди, щоб забезпечити громадянам право на справедливий суд.

«Претенденти, які візьмуть участь у конкурсі, пройдуть декілька етапів, зокрема навчання у Школі суддів та кваліфікаційне оцінювання (що включає анонімне тестування та виконання практичного завдання). Також судді місцевих судів отримуватимуть оновлену заробітну плату, що становитиме 15 прожиткових мінімумів — 24 тисячі гривень», — запевняє координатор кампанії.

Адвокатів та науковців закликають не бути байдужими та подаватись на конкурс до місцевих судів, адже до процесу оновлення суддівського корпусу необхідно залучати людей зі свіжими поглядами та ідеями.

Як повідомляв Житомир.info, в січні 2017 року судді з Житомирської області подали документи на участь у конкурсах на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду.

Інформація про наявність готових до заміщення вакантних посад суддів у місцевих судах станом на 10.04.2017 

 nadsr - Вища кваліфікаційна комісія оголосила конкурси до місцевих судів: у Житомирській області – 32 вакансії

Скрін з офіційного сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Житомир.info  

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Вища кваліфікаційна комісія оголосила конкурси до місцевих судів: у Житомирській області – 32 вакансії


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram