16aec11a91e282b858eec423b10c915e w440 h290 - Влада Житомира збирається затвердити програму про побутові відходи, яка передбачає будівництво сміттєпереробного заводу

У Житомирі збираються створити систему управління відходами, направлену на мінімізацію утворення сміття, максимальне вилучення вторинної сировини та зменшення кількості стихійних сміттєзвалищ.

Проект рішення «Про затвердження Програми поводження з побутовими відходами у м. Житомирі на 2018-2020 роки», опублікований 6 грудня 2017 року, планують прийняти на черговій сесії міської ради.

Відповідальним виконавцем програми визначене управління житлового господарства, співвиконавцями – управління, комунальні підприємства та ОСББ, термін реалізації –2018-2020 роки.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Влада Житомира збирається затвердити програму про побутові відходи, яка передбачає будівництво сміттєпереробного заводу

Метою програми є, зокрема, створення системи управління відходами, зменшення кількості стихійних сміттєзвалищ, покращення санітарного стану міста та зменшення негативного впливу на навколишнє середовище і здоров’я людей.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, становить 575 тисяч гривень, в тому числі кошти міського бюджету — 161 тис грн, позабюджетні джерела – 414 тис. грн.

Очікуваними результатами програми має стати зменшення кількості відходів, що утворюються в процесі життєдіяльності населення, будівництво сміттєпереробного заводу, максимальне вилучення вторинної сировини, скорочення обсягів захоронення відходів на полігоні ТПВ для подальшого проведення робіт з його рекультивації, зменшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ та ін.

В додатку до проекту рішення йдеться, що Житомирський міський полігон по захороненню твердих побутових відходів перебуває на балансі КП «АТП 0628» та є єдиним місцем захоронення відходів IV класу небезпеки у Житомирі. Експлуатується з 1957 року, загальна площа — 21,6 га, площа складування ТПВ — 18,7 га. Полігон був утворений на місці кар’єру Крошенського цегельного заводу, стихійно, без проекту.

Нагадаємо, що міська влада, відповідаючи на петицію щодо будівництва заводу з переробки сміття, поскаржилась, що будівництво своїми силами неможливе, так як міський бюджет не має можливості сплачувати відсотки по довгостроковим кредитам.

Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2017 року в Житомирі сталася критична ситуація з вивозом сміття – один з операторів відмовився надавати послуги на території ЖЕКу.


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram