Звістка про те, що Окружний адміністративний суд Києва тимчасово відсторонив від посади виконуючу обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляну Супрун, викликала активні обговорення як з-поміж урядовців, народних обранців, так і громадськості. Хтось підтримує таке рішення, а дехто називає його безпрецедентним. Ми вирішили запитати у житомирян, чи чули вони про рішення суду, погоджуються з ним, а чи заперечують. Врешті, як оцінюють роботу міністерства та чи взагалі знають, хто його очолює.

«Я не знаю, якщо чесно, не цікавилась», – відповідає Ольга.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Як житомиряни оцінюють медичні реформи та що думають про відсторонення керівника МОЗ Уляни Супрун

«Нині ніхто. Була Супрун, її звільнили, тому зараз міністерство здоров’я без влади. Коли вона прийшла до влади, то почала знищувати нашу медицину повністю. Ліки подорожчали у кілька разів, по всіх селах знищують медпункти. Для чого? Люди не повинні за 30-40 км, якщо пенсіонер 70-80 років, що не повинен мати під боком допомоги, а їхати невідомо куди. У такому випадку, була у нас здравниця, як то кажуть, медицина, а зараз немає. Знищується все», – розповідає Володимир.

«Зовсім мені не подобається, і не тільки мені, а багатьом мамам, що зробили здачу крові діткам з вени. Це дуже болісний процес. Якщо говорити про вакцинацію, то я прихильник вакцинації, роблю усі вакцини діткам. Стало зручно тим, що можна взяти талончик до педіатра і не стояти чергу – це стало краще, електронний запис. Зараз я можу сидячи вдома записатися до будь-якого лікаря — це дуже зручно», — ділиться Марина.

«Зараз поліклініки зробили як і раніше, якщо не записався, то і не потрапиш. А рівень кваліфікації лікарів — можна промовчати, не дуже, якщо чесно. Просто потрібно робити реформу, щоб підвищувати кваліфікацію лікарів і щось все-таки змінювати», — коментує Наталія.

«Потрібні обов’язково реформи у медицині, (ред., якщо говорити про рішення суду) я вважаю, що була страшенна корупція у міністерстві, а вона (Супрун) наводить порядок», — каже Наталія.

«Якщо так подумати, то ніхто не очолює. Супрун була виконуюча обов’язки, незрозуміло на підставі чого, порушуючи усі норми чинного законодавства, строки перебування на посаді в. о. обмежені. Рішення суду є, але я думаю, воно не вступило у законну силу, думаю, Кабмін його оскаржить, а далі буде видно. Реформи завжди важкі, зміни важкі, але я думаю, що вони не зовсім у вірному напрямку ідуть. Тому що на посаді міністра охорони здоров’я має бути особа, в першу чергу, – українець, яка попрацювала у медичні галузі саме на території України, знає усе підводне каміння. Людина зі сторони тут мало, що зробить», — говорить Володимир.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов‘язки міністра охорони здоров’я.

Як повідомляв Житомир.info, 1 листопада 2018 року в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун завітала з робочим візитом до Житомира, де зустрілася та поспілкувалася з медиками. Зокрема, Супрун анонсувала те, що у 2019 році МОЗ України розпочне реалізацію державної програми «Безкоштовна діагностика», на яку заплановано 2 млрд грн.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram