З 23 вересня Україна переходить в «жовту» зону, які обмеження діятимуть за день до цього розповіли в Житомирській облдержадміністрації.

Зокрема, від завтра заклади освіти працюватимуть тільки в тому випадку, якщо вакциновано не менш ніж 80% працівників. У Житомирській області майже 50% шкіл не можуть працювати в «жовтій» зоні, зазначила перша заступниця голови ОДА Наталія Остапченко.

«Хочу констатувати, що у нас ситуація не дуже приємна: з усіх закладів освіти, які у нас є на території, а таких у нас 1283, 493 заклади не мають права функціонувати при «жовтому» рівні карантинних обмеженнях. Із закладів загальної середньої освіти, яких у нас 580, з них 218 не будуть працювати, а 362 будуть працювати. В Новоград-Волинському районі таких закладів буде закрито 29, в Коростенському – 57, в Бердичівському – 17, в Житомирському – 106», – говорить перша заступниця голови ОДА Наталія Остапченко.

При жовтому рівні діють обмеження щодо проведення масових заходів, заповненості кінотеатрів, закладів культури, а також дозволяється не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування.

«Масові заходи за участю однієї особи на 4 кв. метр площі будівлі або території. Заповненість кінозалів і закладів культури понад 50% місць. Заповненість спортивних зал і фітнес-центрів не більше ніж одна особа на 10 кв. метрів. Поки що додаткових обмежень в «жовтому» рівні немає. Звертаюся до наших глядачів, що обов’язково носити маску, не відвідувати місця скупчення людей, ходити на ринки та магазини з засобами захисту – це, і вакцинація насамперед, дасть можливість пережити цю пандемію простіше», – каже Наталія Остапченко.

Ми вирішили запитати у житомирян, чи знають вони, що з 23 вересня буде встановлена жовтий рівень епідбезпеки та які саме обмеження діятимуть.

«Так знаю, які будуть діяти обмеження. Знову маски, до кафе ходити не можна буде, тим хто вакцинований, як я, то можна буде лише з сертифікатом. А також обслуговуючий персонал має бути вакцинований або не працювати», — говорить Ігор.

«Так, знаю. Масковий режим, дистанція, у магазинах треба бути в масці. Я вакцинувалася, тому мені не потрібно», — сказала Олена.

«Гадаю, що всіх будуть на роботу не випускати і все. У мене сестра молодша ходить до школи, мабуть, буде з дому, так само і для працівників», — каже Євгеній.

«Чула, але не зовсім підтверджена інформація, просто чула. Думаю такі як раніше маска обов’язково у приміщення, мабуть, будуть обмеження в кафе, театрі», — ділиться Наталія.

«Не чула, на жаль, а, можливо, і на радість, бо я у відпустці, тому поки з цим не знайома. Взагалі я не підтримую, в коронавірус не вірю, але маску ношу і вакцинована, вона рятує лише від того, щоб не звільнили з роботи», — говорить Таміла.

Нагадаємо, у Житомирі єдиним закладом освіти з показником вакцинації у 71% є міська гуманітарна гімназія № 23.

Як повідомляв Житомир.info, рішенням Державної комісії ТЕБ та НС з 23 вересня 2021 року в усіх регіонах України буде встановлений «жовтий» рівень епіднебезпеки.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram