c92b0398ba0903015a6d1c3fc74303bf preview w440 h290 - Який вигляд мають велопарковки у центрі Житомира та як їх оцінюють користувачі. Фоторепортаж

Незадовго до Велодня (цього року пройде в Житомирі 26 травня) Житомир.infо вирішив перевірити велоінфраструктуру міста, а саме — велопарковки. Велосипедист-любитель Тарас Ділодуб погодився допомогти в цьому. Вже 4 роки чоловік активно їздить на велосипеді та є учасником житомирського велоруху.

«Класні парковки встановлює міськрада. Вона їх закупила, їх багато, але встановлюються вони тільки біля державних установ, шкіл, дитсадків і так далі. Вони мають найзручнішу та найбезпечнішу П-подібну форму. На мою думку, це найпростіша та найзручніша велопарковка. До того ж, її можна легко розширювати», — розповідає Тарас.

Незручні та небезпечні парковки — ті, на яких велосипеди закріплюються одним колесом, зазначає чоловік. До того ж, ними можна пошкодити двоколісник, особливо якщо в того дискові гальма. Також зловмисники можуть легко відстебнути переднє колесо і вкрасти велик без колеса.

«Ще є не закріплені велопарковки. Одного разу біля магазину «МETRO» працівниця просто підняла й переставила велопарковку. Тобто, таку конструкцію можуть вкрасти разом з велосипедом», — каже чоловік.

Іноді надійніше запаркувати велосипед біля стовпа, дерева чи високої огорожі, ніж на спеціальній велопарковці, — зауважує він і додає: велосипеди крадуть не лише в Житомирі та Україні, а в усьому світі. Щоби уникнути такої халепи в Житомирі, Тарас пересувається на найдешевшому велосипеді та рідко його миє, щоб він привертав менше уваги. А для дальних дистанцій в нього є інший, дорогий двоколісник.

Більшість протестованих парковок у центрі Житомира неідеальні: на них недостатньо місця для паркування кількох велосипедів, деякі розташовані занадто близько до стін, конструкція не дає можливість надійно закріпити велосипед. Одна з парковок проржавіла та практично розвалюється, конструкція інших, хоч і виглядає гарно, може пошкодити фарбу чи частини двоколісника. Також вдалося натрапити на дерев’яну велопарковку, яку можна легко розламати і забрати велик.

Тарас Ділодуб вважає, що не варто чекати, що велоінфраструктура у місті з’явиться сама. Потрібно регулярно звертатися до місцевої влади та намагатися робити якісь нескладні кроки самостійно.

Який вигляд мали житомирські велопарковки у 2015 році, дивіться тут.

Нагадаємо, у травні 2016-го біля обласної бібліотеки ім. Ольжича в Житомирі команда вуличного художника Дмитра Краба встановила металеву велопарковку у вигляді ретро-велосипеда. У серпні 2016-го біля Житомирської міськради встановили першу в місті комунальну велопарковку.

Як повідомляв Житомир.info, у травні 2018 року більше 2 тисяч людей долучилися до Велодня у Житомирі.

Житомир.infо


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram