2017 08 04poRybi 21 w440 h290 - За місяць порушники правил рибальства в Житомирській області сплатили 2,5 тис. грн штрафів

У липні 2017 року Житомирський рибоохоронний патруль здійснив 42 рейди та викрив 154 порушення Правил любительського і спортивного рибальства, за що сплачено штрафів на суму 2 528 грн. 

Про це 4 серпня Житомир.info повідомила прес-служба Житомирського рибоохоронного патруля.

«Рибоохоронними рейдами охоплена майже вся Житомирська область, і насамперед найбільш уражені порушеннями водойми. Більша частина з них – це рейди по 2-3 доби. У результаті цієї роботи викрито 154 порушення Правил любительського і спортивного рибальства, з них 53 — грубих. Грубе порушення Правил рибальства  — рибальство  із застосуванням електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову. За грубе порушення Правил рибальства передбачається штраф у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією заборонених знарядь лову, а в разі завданні збитків державі правопорушник їх відшкодовує», — повідомляє рибоохоронний патруль.

На ринках та стихійних місцях продажу інспектори виявили 8 випадків продажу риби без належних документів, які свідчать про законність придбання риби, та сертифікату якості. З незаконної реалізації вилучено 39 кг риби.

«Крім того, при відпрацюванні ринків виявлено 3 факти незаконного продажу заборонених знарядь лову (сітки, ятері, павуки, заборчики). Всього вилучено 152 сітки загальною довжиною більше 6 000 м. Ринкова вартість вилученого склала 53 000 грн». – інформують патрулі.

Всього в липні вилучено 454 заборонених знарядь лову, 8 човнів, 242 кг незаконно добутих водних біоресурсів. Протизаконними діями правопорушників завдано збитків державі на суму 44  441 грн. За фактами цих правопорушень інспекторами складені адміністративні протоколи і їх направлено до суду. За рішенням суддів завдані правопорушниками збитки будуть стягнені в дохід держави.

Також Житомирський рибоохоронний патруль нагадує, що до 5 вересня цього року триває заборона на вилов раків.

«Відповідальність за порушення заборони передбачає складання адміністративного протоколу за ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідальність – як у вигляді штрафу (до 680 грн), так і стягнення грошових коштів за завдання збитків державі. За кожен рак – 25 грн 50 коп», — нагадує рибоохоронний патруль.

Як повідомляв Житомир.info, нещодавно рибоохоронний патруль піймав біля Житомира порушника-раколова, а на водосховищі виявив сітку з дохлою рибою.

poRybi 1 - За місяць порушники правил рибальства в Житомирській області сплатили 2,5 тис. грн штрафів

poRybi 2 - За місяць порушники правил рибальства в Житомирській області сплатили 2,5 тис. грн штрафів

Фото рибоохоронного патруля

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram