7562aad3c88e1908ef7041c2ced5aeb4 preview w440 h290 - За рік у Житомирській області держвиконавці оголосили в розшук понад 500 неплатників аліментів та 300 змусили попрацювати

Понад 345,5 мільйонів гривень – саме стільки коштів органи державної виконавчої служби області стягнули торік на користь 27424 дітей Житомирської області. Це більш ніж утричі перевищує минулорічний показник.

Про це 17 січня поінформувала прес-служба головного територіального управління юстиції у Житомирській області.

«Протягом 2018 року державні виконавці області винесли 6,5 тисяч постанов про встановлення боржникам тимчасового обмеження у праві керувати транспортними засобами, користуватися зброєю та полювати, а також виїздити за межі України. Такі постанови виносяться стосовно всіх неплатників, які мають заборгованість понад 4 місяці. 522 боржників оголошено у розшук», — йдеться у повідомленні.

За інформацією юстиції, ще одним ефективним впливом на несумлінних батьків є застосування до них такого покарання, як суспільно корисні роботи.

«З цією метою державні виконавці склали 1794 протоколи про вчинення боржниками адміністративного правопорушення (ст.183-1 КУпАП). Від часу дії закону «Чужих дітей не буває» судами області винесено 285 постанов про призначення злісним неплатникам суспільно корисних робіт, кошти від яких (а це майже 130 тисяч гривень) були спрямовані на погашення заборгованості з аліментів їхнім дітям», — зазначили в головному територіальному управлінні юстиції Житомирської області.

Як повідомляв Житомир.info, з початку 2019 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для дітей збільшився і мінімальний гарантований розмір аліментів, який не може бути меншим ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram