d2a770874eccebbd6afcf4b031d87d9d preview w440 h290 - Занепад колишнього житомирського профілакторію, який збираються виставити на приватизацію. Фоторепортаж

У Житомирі на Корбутівці знаходиться колишній пансіонат, який активно функціонував у радянські часи, а зараз це закинуті будівлі з порослою чагарниками територією.

Офіційна назва – комунальне підприємство «Обласний лікувально-оздоровчий реабілітаційний центр “Полісся”» Житомирської обласної ради.

В інтернеті можна знайти інформацію, що реабілітаційний центр «Полісся» на березі Тетерева заснований в 1930-х роках. За радянських часів це був Будинок відпочинку, в якому працівники підприємств і установ відпочивали за рахунок коштів страхувальних кас. Тому і провулок, який веде до пансіонату, тоді називався провулком Страхкас. У 1968 році назва провулка змінилася на Оздоровчий, а Будинки відпочинку отримав приставку до назви – імені ХХІІ з’їзду КПРС.

В 2011 році депутат обласної ради Віталій Француз розповідав Житомир.info, що проекти рішень облради про оренду пансіонату «Полісся» дають можливість зацікавленим особам провести приховану приватизацію об’єкта, який розташований на землі, що належить громаді Житомира. Тоді ж він говорив, що такі об’єкти треба виставляти на аукціон.

В лютому 2015 року народний депутат від Житомир Борислав Розенблат повідомив про свою ініціативу зробити з пансіонату реабілітаційний центр для учасників АТО і сподівався, що з держбюджету виділять кошти на реалізацію цього проекту, але не склалося.

В січні 2019 року знову заговорили про приватизацію «Полісся» — у проекті рішення сесії обласної ради його включили до переліку об’єктів, які підлягають приватизації у 2019 році. Втім, на позачерговій сесії 7 лютого це питання не розглядали – за рекомендацією президії облради проект рішення зняли з розгляду.

«Про затвердження переліків об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які підлягають приватизації. Даним проектом рішення передбачається затвердження переліків об’єктів спільної власності територіальних громад області, які підлягають приватизації у 2019 році. Відповідно до п.10 ст. 11 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала зняти з розгляду даний проект рішення», — йдеться у протоколі засідання президії, яке відбулося 4 лютого 2019 року.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram