2017 07 0520170705 prokuratura 1 w440 h290 - Заступник прокурора Житомирської області порадила журналістам з’ясовувати в Генпрокуратури про кримінальне провадження щодо вивезення ільменіту до Криму

Як прокуратура Житомирської області бореться із незаконним видобутком бурштину та титану – про це під час брифінгу 5 липня розповіла заступник прокурора Житомирської області Роксолана Гребенюк.

За її словами прокуратура подала позови до суду щодо скасування спецдозволів, виданих Держгеонадрами на видобуток бурштину в Овруцькому районі. Один із таких спецдозволів, попри відсутність погодження обласною радою, в минулому році було видано скандальній компанії «Райт Солюшн».

«На сесії Житомирської обласної ради було прийнято рішення №208 про відмову в погодженні. Проте позиція Житомирської обласної ради залишена Держгеонадрами поза увагою. Ще раз наголошую, незважаючи на відмову в погодженні 31 березня обласною радою, державний орган видає спецдозвіл фірмі 26 серпня 2016 року. При аналогічних обставинах було оформлено дозволи ТОВ «Амбер Холдинг» та ТОВ «Компанія «Надра Галичини». Зараз окремі журналісти спекулюють та по-різному оцінюють зазначені дії по-різному. Ми відреагували на вищевказані порушення, оскільки обласна рада не надала погодження на видачу ліцензії, а також у нас було звернення голови обласної ради, яке надійшло 16 березня 2017 року, що органи прокуратури – це єдиний орган, який може захистити вказані інтереси в суді. 29 березня було заявлено до Житомирського адміністративного суду шість позовів про визнання протиправними та скасування наведених спецдозволів. Ухвалами суду вжито заходи до забезпечення позовів. Дії всіх дозволів зупинені. 20 квітня судом було задоволено позов про визнання протиправним та скасування спеціального дозволу виданого ТОВ «Райт Солюшн». Це по родовищу бурштину (ділянка «Стрілка») загальною площею в тисячу гектарів. Наразі справа переглядається апеляційним судом. Інші ж п’ять позовів перебувають у провадженні місцевого окружного суду», – сказала заступник прокурора Житомирської області Роксолана Гребенюк.

За словами заступниці прокурора жодного видобутку «сонячного каменю» на період розгляду справ у суді не ведеться.

Окремо під час брифінгу вона розповіла і про скандальний видобуток ільменіту в Житомирській області.

«Ще одне із наших завдань – це системна протидія структурам, в їх намаганні безкоштовно отримати надра для видобутку стратегічної сировини. Вдалося запобігти розбазарюванню права підконтрольним Фірташу групам (DF Group: ТОВ «Вальки-Ільменіт», ТОВ «Межиріченський гірничо-видобувальний комбінат») здійснювати видобуток титану на площі понад 2400 га земель, на яких розташовані багаторічні ліси та чорноземи. Коростенською місцевою прокуратурою в грудні минулого року заявлено позов про визнання незаконним і скасування розпорядження голови райдержадміністрації, яким протиправно затверджено детальний план розміщення гірничо-збагачувального комплексу площею 2300 га, для видобування титанової руди ТОВ «Вальки-Ільменіт». Порушуючи вимоги земельного та містобудівного законодавства, не провівши обов’язкових слухань у травні 2015 року, Коростенська райдержадміністрація своїм розпорядженням затвердила детальний план розміщення гірничо-збагачувального комплексу для видобутку титанових руд. Таким чином під розміщення гірничо-збагачувального комплексу Стремигородського родовища титанових руд були виділені земельні ділянки поза межами населених пунктів Меленівської, Хотинської, Стремигородської і Новаківської сільських рад. Крім цього, цим же розпорядженням заплановано передати в оренду для видобутку титану землі сільськогосподарського призначення (паї) площею понад 1000 га. Відчуження таких земель зараз заборонено законом та на це накладено мораторій. Позов 15 лютого 2017 року було задоволено у повному обсязі. Державницьку позицію по цій справі підтримано Житомирським апеляційним адміністративним судом. На даний час ще крапку не поставлено, оскільки справа перебуває на розгляді у вищому адміністративному суді України за касаційною скаргою ТОВ «Вальки-Ільменіт», – сказала заступник прокурора Житомирської області.

На питання журналістів щодо тих претензій, які висловив генеральний прокурор Юрій Луценко під час наради в Житомирі стосовно того, що у Житомирській області продовжує працювати ТОВ «Валки-Ільменіт», яке постачає ільменіт в окупований Крим для підприємства «Кримський титан». Роксолана Гребенюк відповіла, що не вповноважена це коментувати. За її словами, журналістам, які хочуть отримати відповідь на питання «чи вивозиться ільменіт із Житомирської області на територію тимчасово окупованого півострову Крим», слід звертатись із запитами до Генеральної прокуратури.

«Я не можу коментувати нараду, яка відбувалась під головуванням генерального прокурора України. Результати цієї наради, також буде все вирішувати генеральний прокурор. Є у нас відповідна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів. Тобто, ці всі питання будуть розглядатись там. Що стосується цих питань, які ви поставили, генеральний прокурор наголошував, що є кримінальне провадження. Воно розпочате не в нашому регіоні, тобто, щось коментувати по кримінальному провадженню… Я розумію, що наразі проводяться першочергові відповідні слідчі дії. Тобто коментувати… У нас тема – «Представницька діяльність». Я не уповноважена особа. Але фактично, якщо є кримінальне провадження, то я розумію, що вчиняються відповідні дії відповідно до вимог кримінально-процесуального закону. Я відповіла на це питання, що є відповідне кримінальне провадження. Якщо хочете більш ширшу відповідь знайти на це питання, потрібно направити саме запит на Генеральну прокуратуру у зв’язку з тим, що у нас є спеціалізована прокуратура з цих питань. Щодо дотримання відповідного законодавства», – сказала заступник прокурора Житомирськоїобласті.

Як повідомляв Житомир.info, під час наради в Житомирі генпрокурор Луценко звинуватив прокурора Житомирської області у співпраці з Фірташем. Окрім того, Любомир Війтович отримав прочуханки і через підлеглих, які «кришують» нелегальний бізнес.

20170705 prokuratura 1 - Заступник прокурора Житомирської області порадила журналістам з’ясовувати в Генпрокуратури про кримінальне провадження щодо вивезення ільменіту до Криму

20170705 prokuratura 2 - Заступник прокурора Житомирської області порадила журналістам з’ясовувати в Генпрокуратури про кримінальне провадження щодо вивезення ільменіту до Криму

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram