357c2cd128bc56c43b79611a8631d46e preview w440 h290 - Заяву на оформлення біопаспорта можна буде подати онлайн: спочатку в Києві, далі в регіонах

У пілотну експлуатацію запущена нова електронна послуга, за допомогою якої громадяни можуть внести онлайн свої персональні дані для оформлення біометричних документів.

Це скоротить час їх особистого візиту до підрозділів ДМС, — повідомив 7 листопада сайт Державної міграційної служби України.

Загалом на першому етапі електронна послуга буде доступною для оформлення закордонного паспорта та ID-картки у будь-якому з підрозділів міграційної служби у місті Києві. Однак найближчим часом нею зможуть скористатися жителі всіх регіонів України, — зауважують у ДСМ.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Заяву на оформлення біопаспорта можна буде подати онлайн: спочатку в Києві, далі в регіонах

«Онлайн-послугу презентували голова міграційної служби Максим Соколюк, голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко та президент Фонду Східна Європа Віктор Лях. Фонд є виконавцем швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), у межах якої розробляли нововведення», — інформує сайт.

Електронна послуга доступна на сайті Державної міграційної служби України dmsu.gov.ua а також – на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

Що змінилося?

Донедавна громадяни для оформлення біометричних документів могли дистанційно записатись до електронної черги та сплатити відповідні адміністративні збори. Відтепер функціонал розширено: водночас із записом до е-черги та завчасної онлайн-оплати заявники можуть заповнити інтерактивну форму, вказавши свої персональні дані.

Які перспективи?

Новація є зручною не лише для заявників, а й для державних службовців. Адже знижується вірогідність допущення помилок через необачливість та поспіх при заповненні форми, скорочується час на обслуговування одного візитера.

Особливої актуальності е-послуга набуває тепер, бо від жовтня 2018 року в Україні набрали чинності зміни до порядку оформлення ID-карток: якщо раніше паспорт громадянина України нового зразка оформлювали при досягненні 14-річного віку або з втратою чи викраденням паспорта-книжечки, то тепер – усі охочі та будь-коли.

Нагадаємо, з 1 листопада 2018 року громадяни України отримають можливість у будь-який час обміняти свої паспорти-книжечки на ID-картки. Нещодавно в Богунському райвідділі ДМС Житомирської області розповіли, як оформити ID-паспорт за бажанням.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram