70cf6b3cbf71cbf2f983a25a12f18f34 preview w440 h290 - Житомир за рік опустився на три позиції в рейтингу комфортності міст України

У Рейтингу комфортності міст України 2021 перше місце посів Тернопіль.

Про це пише «Фокус», який втринадцяте підготував Рейтинг комфортності українських міст.

«У 2021 році до методики підрахунку редакція внесла кілька змін. По-перше, до рейтингу увійшли два новачки – Сєвєродонецьк і Маріуполь, що представляють Луганську та Донецьку область. По-друге, крім таких традиційних критеріїв, як економічні та екологічні показники, ми врахували суб’єктивне сприйняття мешканцями своїх міст. Взявши за основу результати Сьомого муніципального опитування, підготовленого соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, Фокус додав п’ять нових критеріїв. Серед них, наприклад, оцінка доступності міста для людей з інвалідністю. Цей показник ми вибрали, оскільки він важливий і для інших маломобільних категорій, наприклад, батьків, що пересуваються містом з дитячими візочками», — зазначає видання.

Таким чином, у рейтингу «Фокуса» відбулися значні зміни порівняно з результатами 2020 року: лідером став Тернопіль, у першій п’ятірці опинилися міста, розташовані ближче до заходу України. У них є дещо спільне: тут екологічна обстановка, як правило, краща, ніж у лівобережній Україні, відбувається менше злочинів, нижчі ціни. При цьому нижчі і зарплати, але, мабуть, щастя не тільки в грошах. Проаналізувати показники кожного учасника рейтингу можна, уважно подивившись на таблицю, де наведені всі критерії і нараховані за них бали.

До рейтингу увійшли 24 найбільших міста країни. Редакція «Фокуса» вибрала 16 критеріїв, за якими оцінювалися їхні якості. Максимально можна було набрати 125 балів. Найвищий бал присвоювався за найкращий результат. Бали нараховувалися пропорційно до абсолютних величин. Наприклад, якщо середня зарплата в Києві (20 956 грн) майже на 6 тис. вища, ніж у наступному за ним за цим показником Маріуполі (15 287 грн), то це відбивається на загальному підсумку: Київ отримує 10 балів, Маріуполь – 5 балів, а Чернівці, де найнижча в країні середня зарплата – 11 350 грн – лише 1 бал.

Зазначимо, що у порівнянні з 2020 роком комфортність Житомира погіршилася і він перемістився з 14 місця на 17.

«Жителі Житомира незадоволені якістю комунальних послуг. Згідно всеукраїнського муніципального опитування, мінімум 40% містян оцінюють якість збору сміття, каналізації, транспортної інфраструктури, доріг як погану і жахливу. У місті регулярно трапляються аварії на теплоцентралях і пориви труб, тому десятки будинків раз у раз залишаються без електрики і води. СБУ на початку 2021 року викрила одне з комунальних підприємств Житомира в розтраті 1 млн грн, призначених на капітальний ремонт зношеної інфраструктури. Не дивно, що жителі Житомирщини були одними з активних учасників «тарифних» протестів, що прокотилися різними регіонами України наприкінці 2020 року – на початку 2021 року через оголошене Кабміном підвищення тарифів на газ і його транспортування. Тим часом 30 червня 2021-го в аеропорту «Житомир» відкрився міжнародний пункт пропуску, де оформляють прибуття закордонних рейсів. Першим зареєстрували американський літак, який прибув зі США для участі в авіаційному фестивалі імені Сергія Корольова, що проходив у Житомирі в середині серпня», — пише «Фокус».

61713dcc828bc original w859 h569 - Житомир за рік опустився на три позиції в рейтингу комфортності міст України

Таблицю більшого розміру дивіться тут

Нагадаємо, в рейтингу обласних центрів за якістю життя Житомир в 2021 році посів 15 місце.

Як повідомляв Житомир.info, в Рейтингу комфортності, який «Фокус» оприлюднив в червні 2018 року, Житомир був на 9 місці, а в 2019 році перемістився на 16 місце.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram