8c1558e764876b39a4d1d6251162a0a9 preview w440 h290 - Житомирська область за рішенням судів боргує «Укрзалізниці», «Укртелекому» та перевізникам майже 35 млн грн за послуги пільговикам

Депутати Житомирської обласної ради мають намір звернутися до Кабінету міністрів щодо відшкодування з державного бюджету місцевим бюджетам пільгових послуг.

Відповідний прооєкт рішення сесії обласної ради 19 травня опублікували на сайті облради. Розробник проєкту – департамент праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації.

«Ми, депутати Житомирської обласної ради, стурбовані ситуацією, яка склалася в області щодо виконання державних програм із соціального захисту населення, що фінансуються за незахищеними статтями видатків, зокрема, спрямованих на отримання послуг із соціальної та психологічної реабілітації учасників АТО/ООС, на виплату грошової компенсації на придбання житла родинам учасників АТО/ООС, воїнів-інтернаціоналістів, на оплату послуг із забезпечення реабілітаційними заходами дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП. Недостатній обсяг виділеної для Житомирської області субвенції з державного бюджету на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремим категоріям громадян упродовж 2012-2015 років та відсутність вказаного виду субвенції з 2016 року призвели до подання судових позовів підрозділами АТ «Укрзалізниця», ПАТ «Укртелеком» та автоперевізниками щодо відшкодування витрат за надані послуги пільговим категоріям громадян», – йдеться у тексті звернення.

Зазначено також, що судами прийняті рішення про стягнення коштів з головних розпорядників коштів місцевих бюджетів (структурних підрозділів соціального захисту населення райдержадміністрацій (міськвиконкомів)) на користь позивачів.

«Відсутність субвенції з державного бюджету на зазначені цілі та недостатність власних коштів у місцевих бюджетах унеможливлює виконання рішень судів у повному обсязі. На сьогодні загальна сума боргу за рішенням судів на користь зазначених установ складає 34,8 млн грн (виділено редакцією). Як наслідок, територіальні органи Державної казначейської служби України зупиняють проведення головними розпорядниками бюджетних коштів операцій за усіма незахищеними видатками, що ускладнює належне виконання ними делегованих державою повноважень», – зазначено у тексті звернення.

У зв’язку з цим депутати облради проситимуть:

1) передбачити кошти у державному бюджеті для відшкодування місцевими бюджетами втрат позивачам за надані пільгові послуги (пільговий проїзд, послуги зв’язку) у 2012-2015 роках (за рішенням судів);

2) внести зміни у Бюджетний кодекс України, доповнивши статтю 2 «Захищені видатки бюджету» абзацом такого змісту: «заходи, пов’язані з реалізацією програм соціального захисту населення.»;

3) внести зміни у Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845, зі змінами, доповнивши абзац 2 статті 25 таким видом платежу: «за видатками, пов’язаними з реалізацією заходів програм із соціального захисту населення».

Звернення мають прийняти на четвертій сесії обласної ради восьмого скликання 27 травня 2021 року.

Нагадаємо, у січні 2021 року пресцентр «Укрзалізниці» повідомляв, що Житомирська область – серед лідерів за обсягом погашення боргу за пільгові перевезення пасажирів.

Як повідомляв Житомир.info, станом на квітень 2018 року місцеві бюджети Житомирської області боргували «Укрзалізниці» 7 млн грн за перевезення пільговиків.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram