2017 08 29Decentral 03 w440 h290 - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад

Доступ до якісної медицини, заасфальтовані дороги, сучасні та комфортні дитячі садочки і школи, облаштовані спортивні та ігрові майданчики. Усе, про що більшість українських сіл тільки мріють, вже зараз втілюють у життя мешканці Житомирщини, ті, хто не побоявся першим зробити крок назустріч децентралізації.

Робити зміни своїми руками вирішили мешканці 11-ти сіл Житомирської області у серпні 2015 року. Першою стала Тетерівська об’єднана територіальна громада.

І вже за рік перші результати роботи змогли побачити у селі Дениші. Колишню адмінбудівлю тут перебудували на сучасний дитячий садок. До слова, його «ремонт» тривав майже 5 років. Завдяки об’єднанню отримали субвенцію понад 2 млн. грн. і за неповний рік завершили роботи.

Мешканці села в один голос стверджують, що садочок — це зручно, адже батьки мають змогу працювати, а діти — отримувати повноцінне дошкільне виховання.   

«Ми знали, що будуть зміни. Але чи будуть вони на краще, ми сумнівалися. Зараз ми розуміємо, що це дійсно добре. І це дає більше можливостей. Мабуть, з такого села, як наше, ніхто не захоче виїжджати», — говорить Світлана Кучинська, мешканка села Дениші.

«Я скажу людям, що об’єднання дає багато перспектив. Значно покращилася медицина, було утеплення ФАПів майже по всім селам, ремонти сільських рад, будинків культури — багато всього зробили. Це класно, ми дуже раді», — підтримує Олена Губіна, мешканка села Дениші.

Не оминули зміни і Тетерівську амбулаторію. Її, як і більшість інших медичних закладів громади, тепер не впізнати. Завдяки закупленому медичному обладнанню, їм стало легше проводити діагностику. Радіють таким змінам і пацієнти — їм тепер не потрібно їхати у Станішівку зміряти тиск чи поставити крапельницю.

Досвід Тетерівської ОТГ переймають тепер з усієї України.

«Ті, що у нас були, об’єдналися і вони бачили наш запал, бажання зробити щось добре для села, так що у них теж є успіх. Хоч було важко, був великий супротив, і зараз він є, але цей успіх, те, що ми зараз маємо, того вартує. Так, реформи — це завжди тяжко, завжди це великий труд, але це того вартує, я думаю, ви маєте всі об’єднатися і у вас все буде добре. Ми змогли і у вас також вийде», — запевняє Валентина Ільницька, сільський голова Тетерівської ОТГ.

Історія Новоборівської об’єднаної територіальної громади розпочалася ще у 2010 році з пожежної машини. За 2 роки після об’єднання провели капітальний ремонт асфальтного покриття на центральній вулиці,  реконструкцію котельні, облаштували майданчик зі штучний покриттям, а найголовніше – провели санацію та утеплення школи.

«До об’єднання наш бюджет селищної ради складав близько 4 млн грн. Тільки на утеплення даного приміщення пішло 6 млн 700 тис. і загальний бюджет нашої громади склав 34 млн. Ми з вами можемо порахувати, скільки років потрібно було, щоб провести ті роботи, які ми зробили за 2016 рік. Без труднощів ніяк не може бути. все життя складається з іспитів. Але потрібно не здаватися, потрібно рухатися вперед, пам’ятати, з якою ціллю ми сюди прийшли», — розповідає Руслан Семеній, заступник селищного голови Новоборівської ОТГ.

Decentral 01 - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад

Процеси об’єднання громад відбуватимуться і надалі. До кінця року планується створити ще більше 10 ОТГ і на початок 2018 року 80% площі області буде охоплено ОТГ.

«Реформа місцевого самоврядування вже принесла суттєві позитивні результати — фінансові, адміністративні, соціальні. Але час ставить нові завдання, серед яких — секторальна децентралізація. Люди чекають на якісну освіту, медицину, облаштування інфраструктури, зміну адміністративно-територіального устрою», — зазначає Василь Невмержицький, директор Житомирського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування.

Настав час, коли громадяни мають рухатись у напрямку розумного зростання — переходу від вирішення поточних завдань до комплексних пріоритетів.

Decentral 02 - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад

Decentral 03 - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад

Decentral 04 - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад

Decentral 05 - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад

Decentral 06 - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад

Decentral 07 - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад

Decentral 08 - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад

Decentral 09 - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад

Decentral 10 - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад

Як повідомляв Житомир.info, Житомирська область посідає перше місце у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад серед областей України.

Житомир.info

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Житомирська область займає лідируючу позицію у рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram