На позачерговій сесії міськради 7 грудня мер Житомира Сергій Сухомлин запропонував депутатам проголосувати за звернення до президента РФ з вимогою звільнити українських моряків та полонених. Втім, спершу зачитав його, запросивши присутніх депутатів до обговорення самого тексту звернення. Опісля, депутати почали висловлювати свої пропозиції, зауваження та правки.

«Пропозиція адресувати звернення до нашої Верховної Ради з ініціативою Житомирської міської ради щодо прийняття звернення до президента РФ. А ми, само собою, паралельно можемо голосувати і відправляти. Але звернутись до нашої ВР, хай вся Україна підніметься, хай всі почують і всі долучаться до цієї проблеми і проголосують спільно таке звернення. Я б написала так (ред., зауваження до тексту): «Ми, депутати Житомирської міської ради, звертаємось від 270 тисяч мешканців м. Житомира» і ніяких шести політичних сил, тому що в Житомирі представлено, думаю, більше шести політичних сил, а ми звертаємось всі від наших мешканців», — каже депутат Житомирської міської ради Любов Цимбалюк.

«Я хочу, щоб ви нарешті припинили перекладати ім’я російських людей, він є Владімір, то хай він буде Владімір. Щодо Керченської протоки, їх захопили в нейтральних водах Чорного моря, чим порушили міжнародне законодавство. Тому треба так і прописати: «нейтральних водах Чорного моря», а не Керченська протока», — зауважує депутат Житомирської міської ради Олег Черняхович.

«Керченська протока — це територіальні води України, і їх захопили за те, що вони там проходили. Це принципово. Крим український, і не потрібно сходити на міжнародне право, на нейтральні води. Ми повинні заявляти чітку позицію», — відповідає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Пропозиція: в останньому абзаці я б додав на початку речення слово «авторитарні». Тоді б вийшло: «авторитарні політичні режими, якими б вони не здавались, змінюються» і т. п. Було б зрозуміло, що ми говоримо про один авторитарний режим», — пропонує депутат Житомирської міської ради Влад Пучич.

Наостанок депутат міськради Тетяна Онопрієнко порадила змістити абзац з вимогою про звільнення полонених з середини тексту в кінець. Тим самим завершивши лист найголовнішим.

Зрештою, депутати міськради більшістю голосів підтримали звернення до Путіна. Окрім цього, відповідний лист з закликами долучатись, не залишатись осторонь та надсилати такі звернення направлять і до Верховної Ради.

Нагадаємо, 7 грудня 2018 року над Житомирською міською радою підняли прапор Військово-Морських Сил України на підтримку 24 українських моряків, незаконно затриманих біля Керченської протоки.

Житомир.info

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Житомирські депутати прийняли звернення до президента РФ з вимогою звільнити українських бранців


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram