23a03bed3cafb79173b61a422ae21a0a w440 h290 - Житомирські екологи впіймали «підприємців», які трактором перевозили зрубані для продажу сосни

За декілька тижнів до Нового року підприємливі жителі Житомирської області заготовили сосни для продажу та перевозили їх трактором. Проте, рейдова бригада екологів їх впіймала.

Про це інформує прес-служба Державної екологічної інспекції у Житомирській області.

«Державною екологічною інспекцією у Житомирській області розпочато сезон «полювання» стосовно осіб, які мають бажання легкої наживи, шляхом вирубування та реалізації новорічних дерев. Зокрема, правопорушники не заставили себе довго чекати. 7 грудня поточного року рейдовою групою Держекоінспекції на землях запасу Слобідської сільської ради Малинського району, «на гарячому» впіймано чотирьох осіб, які заготовляли зелені красуні – сосни. Даних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу та розраховано збитки заподіяні навколишньому природному середовищу. Державна екологічна інспекція у Житомирській області попереджає, у разі виявлення та встановлення незаконного добування хвойних дерев згідно ст. 65 КУпАП «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка» посадові особи будуть притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму від 119 до 204 грн., а громадяни від 85 до 170 грн», — йдеться у повідомленні.

Також, за інформацією екологів, нараховуватимуться збитки за незаконно зрізані хвойні породи дерев в залежності від діаметра:

до 10 см – 355,23 грн.

від 10до 14 см – 625,88 грн.

від 14 до 18 см – 1606,99 грн.

5a3cb67eb9c6e - Житомирські екологи впіймали «підприємців», які трактором перевозили зрубані для продажу сосни

5a3cb68e641b6 - Житомирські екологи впіймали «підприємців», які трактором перевозили зрубані для продажу сосни

Фото прес-служби Держекоінспекції у Житомирській області

Як повідомляв Житомир.info,у Житомирській області цього річ має запрацювати 146 пунктів продажу ялинок. 17 листопада головний лісничий Ємільчинського держлісгоспу Олександр Мельниченко розповів, що підприємці з декількох міст України наперед замовляють житомирські сосни та ялинки. У 2015 році житомирські лісівники також продавала новорічні дерева в горщиках від 180 грн.


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram