Департамент освіти Житомирської міської ради відреагував на матеріал сайту «Наші гроші» про вартість «борщового набору», який 3 червня був розміщений на Житомир.info.

Ввечері 4 червня редакція отримала письмовий коментар від департаменту освіти, в якому пояснюється, що зазначені в матеріалі дитсадки №43 та №70, які потрапили в рейтинг з найдорожчими буряками (по 25 грн за 1 кг) і купували овочі зимні та ранні.

image - Житомирський департамент освіти пояснив, що дитсадки купували за 25 грн/кг молоді буряки, а «старі» коштували дешевше

«Однак хочемо зауважити, що відповідно до пункту 3.4. укладених договорів Ціна за одиницю виміру (літр, кілограм тощо) товару, що постачається у кожному місяці в будь-якому випадку не повинна перевищувати середню споживчу ціну на такий самий або аналогічний товар, встановлену Головним управлінням статистики у Житомирській області, оптово-роздрібну ціну на такий самий або аналогічний товар на Житомирському кооперативному ринку, середній рівень оптової ринкової ціни на такий самий або аналогічний товар, встановлений Житомирською Торгово-промисловою палатою. Середня споживча ціна та/або середня оптово-роздрібна ціна та/або середня оптова ринкова ціна щомісячно порівнюється з ціною товару, визначеною згідно з цим договором, для чого Виконавець отримує довідку (лист) в Головному управлінні статистики у Житомирській області та/або довідку з Житомирського кооперативного ринку та/або довідку в Торгово-промисловій палаті та/або довідку в іншому уповноваженому органі, який може надавати такі довідки, і подає її Замовнику на його вимогу», — інформує департамент освіти.

Нагадаємо, «Наші гроші» проаналізували понад 12 тисяч закупівель, що були оприлюднені в ProZorro з грудня 2019 року по середину квітня 2020 року, показують, що найдешевше «борщовий набір» коштує в Києві – 43,25 грн, в Житомирській області його вартість – 48,01 грн.

Як повідомляв Житомир.info, на житомирському Житньому ринку в грудні 2019 року капуста коштувала 8-9 грн/кг, буряк, цибуля та морковка – по 10 грн/кг.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram