Ремонтні роботи у житомирському дитячому садочку № 32, який знаходиться на Богунії, не встигають завершити до початку осені.

Як повідомили в управлінні капітального будівництва, тут залишилося підключити газ, облаштувати ще один майданчик та овочесховище. Завершити роботи у дошкільному закладі планують до кінця року.

«На сьогоднішній день під’єднані газові мережі, залишилося підрядній організації, яка проводить роботи, підключити автоматику і зробити пуск газу. Зовнішні і внутрішні роботи завершені, залишився ще один майданчик, але виникла додаткова потреба в овочесховищі. По нормах треба окреме овочесховище для продуктів, і окреме овочесховище для консервації, банок. Зараз підряднику поставлена задача, вже він теж на завершальному етапі. Щодо будівництва другого овочесховища – я думаю, найближчим часом, за два тижні, роботи будуть завершені, і газ за цей час нам теж підключать. Внутрішньо садочок готовий до прийому дітей. Зараз департаментом освіти оголошено тендер на закупівлю розвиваючої комп’ютерної техніки для садочка. Відкриття садочка орієнтовно планувалося в цьому році на вересень-жовтень, але у вересні ми вже точно не встигаємо, все залежить від епідеміологічної ситуації, як пройдуть тендери на закупівлю того обладнання. Будемо очікувати, що в цьому році садочок буде відкритий», — каже начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.

Роботи виконані на 99%, запевняє завідувачка дитячого садочка Олена Бура. Наразі в закладі проводять монтаж меблів та кухонного обладнання. Крім того, Олена Бура зазначила: станом на 27 серпня деякі групи вже укомплектовані, але набір ще продовжується.

«Проводиться набір. Я обробила електронну чергу, промоніторила кількість дітей і якого віку діти нам ще потрібні. Дітей ясельного віку і молодшого дошкільного віку ми не потребуємо. А от діток 4-5 років ми ще можемо приймати. Я закликаю батьків, хто ще не охоплений дошкільною освітою, вони можуть реєструватися в електронну чергу. Також ще в нас є можливість приймати дітей у спецгрупи – логопедичну і затримки психічного розвитку. Для цього можна звертатися до нас безпосередньо в заклад та в Інклюзивно-ресурсний центр. Взагалі 10-12 дітей – норма спецгрупи. Близько 70 дітей в нас вже зареєстровано з електронної черги і ще ті батьки, які прийшли з висновками ІРЦ, що їм потрібна спецгрупа», — розповідає завідувачка ДНЗ №32 Олена Бура.

У садочку говорять: освітнє середовище роблять нестандартним та цікавим.

«Садочок оздоблений різними цікавими дидактичними посібниками, різні магнітні стіни, які в нас вже облаштовані в кожній групі. Тобто, стіна повністю з ефектом магніту, на ній можна розміщувати будь-які конструктори, будь-який дидактичний посібник, який має магніт. Виготовляються різні маніпуляційні дошки для дослідницької діяльності, які теж можуть змінюватися. Ми виготовляємо кухню, яка доступна з чотирьох сторін, і вона на колесах. Коли діти проводять ігрову діяльність, ця кухня стоятиме в зручному для них місці і буде доступна з усіх боків. Вона на колесах і при потребі відсовується вбік і не заважає руховій активності. Всі секрети не видам», — каже Олена Бура.

В садочку сподіваються, що робити встигнуть завершити до кінця 2021 року, а з січня 2022-го можна буде приводити дітей.

Нагадаємо, реконструкція житомирського садочка №32 триває сьомий рік поспіль. В управлінні капітального будівництва зазначали, що станом на середину травня 2021 року заклад готовий на 99%. Уже тоді, у травні, батькам пропонували записуватися в електронну чергу.

Як повідомляв Житомир.info, в серпні 2013 року тодішній мер Житомира Володимир Дебой розповідав, що за кошти міста виготовлена проєктно-кошторисна документація по відновленню дитсадка №32, вартість його реконструкції тоді оцінювали в 12,7 млн грн. Перший тендер на реконструкцію дитсадка, в якому перемогла фірма «Комунальник», провели ще за часи мера Дебоя.

У січні 2014 року управління капітального будівництва Житомирської міськради провело тендер на закупівлю робіт з реконструкції приміщень дитсадка №32, що на вулиці Коновальця (раніше – Якубовського), переможцем якого стала приватна ремонтно-будівельна фірма «Комунальник». У листопаді 2015 року голова Житомирської ОДА Сергій Машковський відвідав дитсадок №32 у Житомирі, де за 11,4 млн грн державних коштів та 1,2 млн грн коштів місцевого бюджету розпочалася реконструкція будівлі. 20 листопада 2015 через затягування ремонтних робіт губернатор пригрозив замінити підрядника і дав виконавцю робіт 2 тижні, щоб наздогнати терміни.

У березні 2016 року тодішній заступник мера Житомира з гуманітарних питань Матвій Хренов підтвердив інформацію про те, що до міської ради зверталися різні благодійні організації, які мали намір вкласти кошти у садочок № 32, відреставрувати та відкрити його зі збереженням профілю.

У грудні 2019 року на ProZorro з’явилося повідомлення, відповідно до якого управління капітального будівництва Житомирської міської ради мало заплатити ще 15 млн 986 тис. 465 грн ПРБФ «Комунальник» за реконструкцію приміщень дошкільного навчального закладу №32 по вулиці Коновальця,10 в місті Житомирі.

У липні 2020 року підрядник виконував оздоблювальні роботи всередині та займався благоустроєм на території садочку №32. Тоді ж журналістам повідомили, що заклад планують відкрити у вересні 2020 року.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram