Студента житомирського гуртожитку Віталія, якому 1 травня сусід наніс тяжкі травми ножем на спільній кухні, прооперували та вже перевели з реанімації.

Про це йдеться у сюжеті «Надзвичайних новин» від 7 травня 2019 року.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Житомирський студент, якого в гуртожитку поранив сусід, припускає, що причиною конфлікту стала гучна музика

«Стан пацієнта важкий, але стабільний. Тяжка травма: пошкоджена грудна клітка, пошкоджені внутрішні органи», – коментує завідувач хірургічного відділення житомирської лікарні № 1 Олександр Шатило.

До лікарні Віталія привезла «швидка» прямісінько з гуртожитку. Усе сталося по обіді, студенти саме з’їжджалися після тривалих вихідних, і на поверхах майже нікого не було. А от другокурсник Віталій та четвертокурсник Віктор свята провели тут. Хлопці мешкають у сусідніх кімнатах.

Конфлікт між сусідами розпочався на кухні гуртожитку. Після словесної перепалки Віктор вхопився за ножа і наніс кілька ударів Віталієві. Скривавлений хлопець кинувся втікати, а його кривдник з ножем біг за ним аж до першого поверху.

Там хлопців розборонила вахтерка, яка не одразу й зрозуміла, що один зі студентів серйозно поранений. А вже коли стало очевидно, що поранений буквально стікає кров’ю, негайно викликали «швидку». Віталієві зробили вкрай складну операцію, яка тривала майже три години.

Через що Віталій мало не поплатився життям, каже, й досі не розуміє. Обоє були тверезими, єдиною причиною могла стати музика.

«Він попросив мене зробити тихіше музику. Я запитав, чому. Він мені дав відразу в зуби. Я розвертаюся, ставлю колонку, йду до нього з наміром дати йому. Він десь з кишені клац ножика. Я йому кулаками, він мені ножем в бік тиче. Я не очікував ножа, звідки він міг взятися взагалі… », – пригадує Віталій Саленко.

Поліція затримала Віктора там же, у гуртожитку. Педагоги пригадують: він поводився хоч і не агресивно, але дивно.

«Він сам зізнався у тому, що зробив. Але при спілкуванні з працівниками поліції він конкретних даних не давав. Дані його постійно змінювалися: спочатку говорить одне, потім наводить інше – не можна було його зрозуміти, і з’єднати все в якийсь логічний ланцюжок неможливо», – каже заступник директора коледжу з виховної роботи Анатолій Каблов.

Зауважимо, що у декларації Каблова Анатолія Володимировича зазначено, що він є заступником директора з виховної роботи Будівельного коледжу Житомирського національного агроекологічного університету (вулиця Степана Бандери, 6). Ім’я Анатолія Каблова вказане і на сайті Будівельного коледжу ЖНАЕУ.

У поліції відкрили кримінальне провадження за статтею про замах на вбивство, а це одна з найтяжчих.

«З тієї причини, що відбулась серія ударів ножем в життєво важливі органи, що могло спровокувати смерть особи. На даний час слідчий відділ звернувся з клопотанням до суду про обрання запобіжного заходу особі у вигляді взяття під варту», – каже заступник керівника Житомирського відділу поліції Сергій Рудницький.

У коледжі розповідають: 19-річний затриманий – сирота, він навчається і одночасно працює. У колективі Віктор ні з ким не конфліктував, але й друзів не мав і завжди був замкнутим. Педагоги пригадують: напередодні студент скаржився на головні болі, а вже після інциденту розповів, що має проблеми з психікою. У коледжі кажуть, що про діагноз не знали і нині інформацію перевіряють.

«Ми зробили запит у психіатричну лікарню, бо, з його слів, він лікувався. Про це замовчувалося, що в січні цього року він лікувався у психіатричних закладах. Чому заклад не подав нам таку інформацію?», – міркує Анатолій Каблов.

Якщо Віктор справді страждає на психічні розлади, то, цілком вірогідно, міг не усвідомлювати того, що коїть. І тоді його відправлять на примусове лікування. Але це має визначити спеціальна експертиза. Якщо виявиться, що юнак осудний, сяде за ґрати, і строк світить чималий – від 7 до 15 років.

Як повідомляв Житомир.info, 1 травня 2019 року на кухні у житомирському гуртожитку посварилися два студенти, один з них застосував до опонента ножа. У поліції повідомляли, що 19-річний підозрюваний родом з Пулинського району.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram