2222229d0910665c8e138f0deb93b689 preview w440 h290 - Житомирян просять повідомляти про безхатьків на вулиці, щоб не дати їм замерзнути

Житомиряни, які бачитимуть на вулицях міста осіб без постійного місця проживання, можуть пропонувати їм звертатися за адресою Центру обліку бездомних осіб, який знаходиться на 1-му провулку Іподромному, 15а, або ж повідомляти про таких людей за телефоном 096-325-32-88.

Оголошення про це 12 листопада опублікував сайт Житомирської міської ради з посиланням на департамент соціальної політики.

«Закликаємо усіх бути небайдужими і повідомляти про факти та місця перебування бездомних осіб за телефоном 096-325-32-88 або скеровувати їх безпосередньо за адресою закладу: м. Житомир, 1 пров. Іподромний, буд. 15а», — інформує мерія.

Також зазначається, що бездомні особливо потребують допомоги в холодну пору року. Для них зима є випробуванням, яке іноді закінчується трагічними наслідками.

«З метою вирішення проблем бездомних громадян міста Житомира громадською організацією «Милосердя» утворено та зареєстровано благодійні організації «Центр обліку бездомних осіб» та «Комплексний заклад соціального захисту для осіб, що потрапили в складні життєві обставини», які відповідно до Меморандуму, укладеного з міською радою, здійснюють соціальний захист бездомних осіб. Соціальний патруль, який діє при Центрі обліку бездомних осіб, проводить обстеження можливих місць перебування безпритульних та супроводжує їх до комплексного закладу, де безхатченки отримують притулок, побутові санітарно – гігієнічні послуги, гаряче харчування, одяг та взуття», — йдеться у повідомленні департаменту соцполітики.

Зауважують, що заклад потребує підтримки та допомоги, тому житомирян, які мають можливість, закликають допомогти продуктами харчуванням, консервами тощо.

Нагадаємо, 20 вересня 2019 в Житомирській області зафіксували першу жертву осіннього зниження температури: в Олевському районі внаслідок загального переохолодження тіла загинула жінка, 1966 року народження. 3 листопада2019 внаслідок загального переохолодження помер чоловік, 1960 року народження, житель села Жеребки Чуднівського району.

Як повідомляв Житомир.info, в 2015 році у Житомирі офіційно відкрили будинок благодійної організації «Міський центр обліку бездомних осіб», де безхатченки власноруч облаштували нічліжне відділення. У 2016 співпрацю між Житомирською мерією та Центром обліку безхатченків підкріпили угодою. У 2017 голова правління ГО «Милосердя» та директор благодійної організації «Міський центр обліку бездомних осіб» Владислав Паламарчук відвітував, що у місті другу зиму поспіль жоден базхатченко не замерз і не відморозив собі кінцівки.

У вересні 2019 року міськрада збиралася оголосити конкурс на отримання бюджетних коштів для соціального захисту бездомних осіб.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram