4ad2c03788c7350da658eaa34e16666d preview w440 h290 - Житомирян запрошують обговорити проєкт рішення про організацію паркування транспортних засобів на території міста

Управлінням транспорту і зв’язку Житомирської міської ради розроблено проєкт регуляторного акту «Про організацію паркування транспортних засобів на території міста Житомира».

Про це 9 вересня повідомляє сайт міської ради.

Прийняття рішення виконавчого комітету міської ради має на меті:

забезпечення належного благоустрою, в тому числі і благоустрою автомобільних доріг;

збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць міста (особливо його центральної частини);

підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв;

впорядкування паркування транспорту на вулицях та майданах міста;

посилення контролю та відповідальності власників транспортних засобів, які порушують Правила паркування;

підвищення культури паркування;

підвищення дисципліни сплати збору за паркування, збільшення фінансових надходжень до місцевого бюджету.

Проєкт регуляторного акту та відповідний аналіз регуляторного впливу, звіт про базове відстеження розміщено тут.

Зауваження та пропозиції до вищевказаного проєкту регуляторного акту приймаються до 11.10.2021 року.

Контакти розробника проєкту регуляторного акту: майдан ім. С.П. Корольова, 4/2, м. Житомир, email: [email protected], тел.: (0412) 48-11-99, (0412) 48-12-08.

«Майданчики для паркування є об’єктами благоустрою і повинні відповідати нормам, нормативам, стандартам у сфері благоустрою населених пунктів. Організація майданчиків для паркування у м. Житомирі здійснюється балансоутримувачем за власною ініціативою чи за поданням суб’єктів підприємницької діяльності, громадських організацій, органів державної влади за попереднім погодженням з управлінням транспорту і зв’язку міської ради, департаментом містобудування та земельних відносин міської ради та управлінням патрульної поліції в Житомирській області. Схема розміщення майданчиків для платного паркування доводиться до відома учасників дорожнього руху через засоби масової інформації, а конкретні майданчики для паркування — через встановлення дорожніх знаків і нанесення дорожньої розмітки згідно з Правилами дорожнього руху», — йдеться у запропонованому для обговорення Положенні про паркування

Також прописані заборони:

6139d7bf82303 original w859 h569 - Житомирян запрошують обговорити проєкт рішення про організацію паркування транспортних засобів на території міста

Зазначається хто й за що відповідає, зокрема, розмір збору за місця для паркування транспортних засобів має затверджувати міська рада, а виконавчий комітет міської ради встановлює чи погоджує тарифи на послуги з користування майданчиками для платного паркування та режим роботи паркувального майданчика. Також виконком затверджує результати конкурсу з визначення оператора паркування транспортних засобів – суб’єкта підприємницької діяльності, а сам конкурс проводить управління транспорту і зв’язку міської ради.

Інспектор з паркування мають контролювати повноту і своєчасність сплати водіями коштів за паркування; забезпечення оператором утримання території та під’їзних шляхів до майданчика для паркування у належному технічному та санітарному стані; правильність надання пільг окремим категоріям фізичних та юридичних осіб щодо користування майданчиками для платного паркування.

6139d7d251015 original w859 h569 - Житомирян запрошують обговорити проєкт рішення про організацію паркування транспортних засобів на території міста

Нагадаємо, на сесії Житомирської міської ради 17 червня 2021 року депутати погодили 14 ділянок, де в майбутньому облаштують платні парковки.

Як повідомляв Житомир.info, з 1 червня 2021 року в Житомирі почали працювати інспектори з паркування, які попереджали водіїв про порушення, а вже з 9 червня інспектори почали штрафувати водіїв за порушення правил зупинки чи стоянки. Трохи більш як за місяць роботи житомирські інспектори з паркування виявили більш ніж 2 тисячі порушень: найчастіше ПДР у частині зупинки і стоянки транспортних засобів водії порушують в районі Житнього ринку. За два місяці роботи інспектори виявили більше ніж 3 тисяч порушень ПДР у частині зупинки і стоянки, сума штрафів становила 1,4 млн грн.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram