2017 01 16acTiv 4 w440 h290 - Зі сховища колишньої ракетної бази в Житомирській області вивезли радіоактивні відходи

На території колишньої військової частини в Житомирській області завершили пілотний проект НАТО з вилучення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР.

Про це Житомир.info 16 січня повідомила прес-служба Держатомрегулювання.

«Нещодавно в Житомирській області відбулося завершення пілотного проекту НАТО з вилучення радіоактивних відходів (РАВ), що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР. Сховище РАВ на Житомирщині утворилося в часи Радянського Союзу на території колишньої військової частини 83330, що була ракетною базою стратегічних ядерних сил СРСР. На об’єкті обслуговувалися ядерні боєприпаси: джерела іонізуючого випромінювання (ДІВ) використовували для калібрування приладів за різними діапазонами вимірювання й типами випромінювання», — інформує прес-служба.

Як уточнили Житомир.info у прес-службі Держатомрегулювання, сховище знаходиться у містечку Вакуленчук Чуднівського району Житомирської області.

«З метою приведення території сховища у екологічно безпечний стан Кабінетом Міністрів України було укладено Імплементаційну угоду з Організацією НАТО. В рамках угоди – реалізовано пілотний проект вилучення РАВ із сховища «Вакуленчук» й реабілітовано території. За проектом здійснено низку робіт. Радіоактивні відходи вилучено як зі споруди сховища, так і з майданчика (оточуючих територій). Після цього проведено демонтаж споруди, реабілітацію майданчика й фінальне радіаційне обстеження. Частину РАВ у вигляді відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання перевезено на зберігання до Київського міжобласного спеціального комбінату. Тверді РАВ у вигляді залізобетонних конструкцій сховища, а також зацементовані рідкі РАВ передано на захоронення до ПЗРВ «Буряківка» у Чорнобильській зоні відчуження», — йдеться у повідомленні.

Станом на 16 січня радіаційний фон рекультивованих територій відповідає нормі, — запевняє прес-служба  Держатомрегулювання .

Як повідомляв Житомир.info, радіоактивний могильник, що знаходиться  на об’єкті прикордонного відомства «Вакуленчук» у Житомирській області – перший пілотний проект із захоронення радіоактивних відходів у рамках допомоги НАТО Україні.

acTiv 1 - Зі сховища колишньої ракетної бази в Житомирській області вивезли радіоактивні відходи

acTiv 2 - Зі сховища колишньої ракетної бази в Житомирській області вивезли радіоактивні відходи

acTiv 3 - Зі сховища колишньої ракетної бази в Житомирській області вивезли радіоактивні відходи

acTiv 4 - Зі сховища колишньої ракетної бази в Житомирській області вивезли радіоактивні відходи

acTiv 5 - Зі сховища колишньої ракетної бази в Житомирській області вивезли радіоактивні відходи

Фото прес-служби Держатомрегулювання

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram